Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kölyök kutyának,...

4 hónapos kölyök kutyának, hogy vezessem be a tápot a főtt étel után? Milyen tápot ajánlotok ami nem túl drága, de jó minőségű?

Figyelt kérdés
Eddig főztem a kutyának,mert itthon voltam ráértem..de szeptember első hetétől dolgozni fogok menni,és nem lesz időm sajnos főzni neki. Milyen jó minőségű tápot javasoltok és, hogy vezessem be, hogy ne legyen tőle hasmenése?
2014. aug. 19. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Chappi,Pedigree,Darling,Friskies,Happy life,Favorit, rengeteg van, de ezek a drágább fajták általában.Vannak ezeknél sokkal összetettebbek, prémiumosak, te azokat tenyésztők szokták etetni.Pennybe biztos jársz vásárolni, ott van egy olyan táp amin egy goldenretriever feje van.Azt sokan etetik.
2014. aug. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na pont azokat a tápokat NE válaszd, amiket az előző hozzászóló írt. A lehető legpocsékabb minőségűek, ez úgy általában mindenre vonatkozik, ami ilyen hipermarketekben kapható. Állatos boltban pl. Fressnapf, Alphazoo, tudsz már jó minőségű tápot venni, illetve internetes oldalakon, pl. petissimo.hu, zoofast.hu, eledelporta.hu stb. rendelni tápot.

Mostanában a Brit, Brit Care és Josera tápokat ajánlják legtöbben, mint ami már megfelelő minőségű ill. ár/érték arányú. Régebben pl. az Acanát ajánlották sokan. Én a 11 hetes kölyökkutyámat jelenleg Brit Care Puppyval etetem (mivel a tenyésztőnél ezt ette), de át fogok állni vele BARFra, mert szerintem a tápos etetés hosszú távon nem tesz jót, ezt eddigi kutyáimon tapasztaltam. Volt, hogy én is főztem korábbi kutyámnak, én egyszerre megfőztem egy nagyobb adagot, adagokban lefagyasztottam, és mindig kiolvasztottam a szükséges mennyiséget.

Az új eledel bevezetése fokozatosan történjen, tehát először csak keveset adsz neki, pl. negyed adag új, háromnegyed régi pár napig, ha nincs gond (hasmenés), akkor fele-fele pár napig, majd háromnegyed új, egynegyed régi és végül teljesen az új.

2014. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Gondolkodtam én is a lefagyasztáson, de olyan pici a fagyasztószekrényünk, hogy a mi dolgaink is alig férnek be.

Joseráról és a Brit Care tápokról én is jókat hallottam, és most az áraikat is megnéztem és elfogadhatónak találom.

A problémám még annyi, hogy a kutyának ugye főzök és a széklete hol kemény, hol híg, hol sok, hol kevés. Honnan tudom, hogy az adott táp jó e neki?

2014. aug. 19. 21:24
 4/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, ezt mennyi idő után látom, hogy bevált?
2014. aug. 19. 21:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Arra számíthatsz, hogy általában több lesz a széklet mennyisége, mint tápozás előtt. Az a táp jobb, amelyből több hasznosul, vagyis kevesebb a széklet, illetve az megfelelően formált is. Szerintem ha úgy egy hét tápetetés után sem áll be normál állagra a széklet, hanem híg, akkor az a táp felejtős. Hosszabb távon pedig abból fogod látni, hogy a kutyának mennyi energiája van, fényes-e a szőre, milyen a lehelete, a fogai. De ehhez pár hónap etetés szükséges.
2014. aug. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!