Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez baj? Mit csináljak?

Schrancdorka kérdése:

Ez baj? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Van egy golden retrieverem aki holnap lesz 15 hetes.M elmentünk itthonról kb. 2 órára és amikor hazaértünk, azt vettük észre hogy a kiskutyánknak fent a középső két foga már kiesett.Ez túl korai fogváltásnak számít?Vagy mi?

2014. aug. 19. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
Én még azt se tudtam hogy a kutyák vátják a fogukat XD Szerintem valami keményet megrágcsxálhatott és beletörhetett a foga. Nincsen semmi megrágcsálva ???
2014. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Ahogy az ember gyerekei sem napra pontosan dobják el a tejfogukat, úgy a kutyáknak is különböző időpontokban kezdődik a fogváltás.
2014. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Dehogy baj! Pont időben. :)

Nekem Labradorom van, már 5 tejfogát elvesztette, most 16 hetes. Kettő eset ki neki 14 hetes korában (pont amikor az orvoshoz mentünk, szóval 100%-ra tudom, hogy normális :) ), 2 múlt héten, és 1 tegnap. Most még csak a kis fogaikat veszítik el, a nagyokat majd 4 hónapos korban, bár ez az én kutyám, 1 hét múlva elélri ezt a kort, szóval lassan az összes fogát leváltja és akkor megszűnik a rágás!

Most biztosíts neki puha dolgokat, hiszen jelenleg mindent rág amit csak ér. De inkább a puhábbakat - legalábbis én úgy vettem észre, hogy most nem érdekli annyira a kedvenc csontja - pl. törölközők, gumijátékok. Fagyaszthatsz le neki répát például, vagy valami műanyag gumicsontot a játékai közül az hűsíti az ínyt. Mi hűsítő pasztát is használunk, mert amikorí áttöri az ínyt, eléggé fájdalmas, és sokat nyüszített emiatt az egyik reggel, ettől viszont meggnyugszik.

Ne csodálkozz, ha most nem habzsol annyira, sőt alig akar enni! Ha ezt veszed észre áztasd a tápját, hogy könnyebben meg tudja enni, mert lehet hogy fáj neki a foga, és nem tud úgy rágni. Ebben az időszakban a kellemetlenebb szájszag sem kizárt.

2014. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%

ma 14:05

Ha nem tudsz valamit, akkor miért is kotyogsz bele?

2014. aug. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Fuuuuuuuuuu első komizó te nem vagy normális!Ha valamibe beletört volna a foga akkor látni lehetne a fogát az ínyében nem?Fuuu!
2014. aug. 19. 14:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!