Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A főváros mely területén...

A főváros mely területén lehet póráz és szájkosár nélkül sétáltatni a kutyusokat?

Figyelt kérdés
2014. aug. 19. 16:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nézz utána a kijelölt kutyasétáltató területeknek. Az első kerületben a Tabán környékén illetve a Gellért-hegyen van ilyen, a budai vár területén is este 10 óra után el lehet engedni őket.
2014. aug. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szájkosár miért is lenne kötelező???
2014. aug. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Szájkosár csak BKV-n és/vagy egyedileg veszélyessé nyilvánított kutyáknak kötelező.

Póráz a kijelölt kutyafuttatókon kívül MINDENHOL kötelező sajna :(

A nagyobb zöldterületeken lehet találni félreesőbb helyeket, ahol azért el szokták engedni őket a gazdik :)

2014. aug. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Februártól úgy tudom közterületen mindkettő kötelező. A szájkosarat még bkv-én sem használják. Illetve hiába épültek kutyafuttatók ,egyes parkokban minden kutyát levesznek a pórázról. Rendszeresen nagytestűeket is futtatnak nem kutyafuttatón, de olyan helyen ahol mások is töltenék esetleg szabadidejüket. Azért kérdeztem,mert a férjemet így támadta meg gyereksétáltatás közben egy eb a héten. :-( Mielőtt felháborodás lenne, sajnos előfordul és lehet egyszer egy kutyás családtagjával is megtörténhet. Jó lenne odafigyelni,még akkor is ha sokan azt gondolják,hogy az ő kutyájuk biztos nem támad.
2014. aug. 20. 14:16
 5/17 anonim ***** válasza:
A szájkosár egyáltalán nem kötelező, rosszul tudod. Megkérdezhetem, hogy a megtámadás nálad mit jelent? Hogy ugatva rohant feléjük, vagy hogy megharapta őket? Mert egyáltalán nem mindegy. Csak mert az én kutyámat is "megtámadta" már pár gyerek, ordibálva rohantak felé és rávetették magukat. Azt szabad???
2014. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5/5-nek : Azt "édesem",hogy tetanuszt kap a férjem. Ne aggódj az én pár hónapos babám nem fog rárontani egy bullterrier-re sem ezt garantálom, fordítva sajnos már gyakoribb az eset.Ha én vagyok vele kint ,akkor megszívom, mert szoptatok jelenleg! Akkor tovább visszük az ügyet. Ez sincs lezárva, mert kőkemény pénzbüntetésre számíthat a felelőtlen gazdi. Emiatt merészeltem feltenni a kérdést, mert sokan olyan okosak és rögtön támadnak,mint egy "anyatigris" mielőtt végig gondolnák ezt a nagy "póráztalanságot".Én el hiszem,hogy sok kutyus lehet nem támad, de itt az élő példa.Nagyon sok nem is hallgat a gazdára! Erről ennyit...
2014. aug. 21. 12:01
 7/17 anonim ***** válasza:
Valamilyen "kísérőkutya vizsga" letételéhez kellene kötni a pórázról való elengedhetőséget, és akkor a jól nevelt kutyák sétálhatnának szabadon és nyugodtan, a többiek meg nem veszélyeztetnék sem ezeket, sem az embereket. Van olyan is, hogy hallgatólagos megállapodást kötöttek a kutyásokkal a helyi lakók egy park használatáról és mindenki jól járt. A tiltások helyett inkább ésszerű szabályozás és lehetőségek megteremtése a járható út.
2014. aug. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszolóval!

Kérdező, hogy történt a harapás? Jól van egyébként, vagy súlyos a dolog? :(

2014. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Sejtettem, hogy paprikás választ fogok kapni. Édesemnek inkább ne engem hívj, ha kérhetem, még idézőjelben sem. Lényeg az, hogy legalábbis a Ti esetetekben ezek szerint valódi támadás történt. A példát nem véletlen írtam, mert sok anyuka szerint az ugató kölyök kiskutya is támad, emiatt kérdeztem. És nyilván nem pont rátok értettem, de azt hittem, ennyit le tudsz szűrni a válaszomból, de hidd el, hogy nagyon sok kisgyerek támadja le az én kutyámat. Aki PÓRÁZON van, és mégis kérdezés nélkül a nyakába ugrik. Persze, ha netán emiatt megharapná a gyereket, még én lennék a r.hadék. Szóval nem csak a kutyások a hibásak, hanem ugyanúgy a kisgyerekes szülők is, AKIK nem tudják a gyerekiket fegyelmezni, vagy épp nem akarják, mermosta' korlátlan neveltetés a divat. Ha magadra veszed, a Te bajod, de remélem, érted a mondást, "akinek nem inge......"

De hidd el, ezt direkt azért írtam le, hogy lásd, hidd el, nem csak neveletlen kutyák vannak, hanem neveletlen gyerekek is!!! Ja és én még azon vagyok felháborodva, hogy ha egyesek követelőznek, hogy tegyem pórázra a kutyámat, akkor ha legalább pórázon van, akkor én miért kell elviseljem, hogy odajönnek a gyerkeke minket molesztálni??? Nekik miért szabad? Mindenesetre sajnálom, ami történt veletek.

2014. aug. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Kis adalék a 9. válaszoló hozzászólásához. Ismertem egy bobtail kutyát, egy lakótelepen lakott, persze fiatalon még nagyon helyes kis szőrgombóc volt. A lakótelepi gyerekek (akik sokszor szülői felügyelet nélkül lébecoltak odalent) annyit nyúzták, hogy egy éves korára a kutya harapóssá vált, de csak, HA PÓRÁZON VOLT! Akkor ugyanis nem tudott elmenekülni a póráz miatt, ezért az agresszió maradt az egyetlen védekezési eszköze. Amikor viszont lekerült a pórázról, akkor meg lehetett simogatni, mert akit akart, egyszerűen kikerült, vagy ha túl sok volt neki/fájdalmat okoztak neki, akkor elment arrébb. Később aztán szerencsésen el tudtak költözni valahova vidékre, ahol nyugta lehetett a gyerekektől.
2014. aug. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!