Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szívférgesség megelőzésére...

Szívférgesség megelőzésére milyen szert használtok?

Figyelt kérdés
Elsősorban collie-tulajdonosoktól kérdezem. Jövő hónapban külföldre utazunk, kellett útlevelet csináltatnunk a kutyusnak. Sajnos a mi doktornénink éppen szabadságon van, ezért egy helyetteshez kerültünk. Ő jelezte, hogy ha a mediterrán régióba utazunk, mindenképp kell valami megelőzés a szívférgesség ellen. Adott egy Milbemaxot, hogy az utazás előtt egy-két nappal adjunk be egy tablettát a kutyának, s egy hónap múlva ismételjük meg. Bennem felmerült a kétely, mert anno olvastam sokat erről a colliekat gyakran érintő MDR1 defektusról, és a milbemax egyik hatóanyagát, a milbemycint felsorolták a kritikus hatóanyagok között. Rákérdeztem a doktornőnél, ő azt mondta, hogy eddigi praxisa során még nem volt gond abból, ha skótjuhásznak milbemaxot adtak be, én azonban kicsit tartok tőle. Viszont védekezni kell valamivel.... nem tudtok ajánlani helyette valami mást? Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a milbemax-szal?

2014. aug. 19. 19:24
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem is collie-jaim vannak és rengeteg collie-tartót ismerek. Legtöbbjük gond nélkül használja a Milbemaxot, olyan kutyára is, aki genetikailag szűrve van és tudott, hogy MDR1 defektes. A Stronghold, Milbemax és talán még az Advocate olyan hatóanyagok, amelyek bár szerepelnek a listán, de MDR1 érintett kutyának is biztonságosan adhatók a testtömeg szerinti adagban. Ezt külön kikísérletezték ezeknél a szereknél.

Én személy szerint eddig csak Strongholdot használtam.

2014. aug. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!