Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fehér szemű vak kuyta, ez...

Fehér szemű vak kuyta, ez genetika?

Figyelt kérdés
az egyik ismerősöm alomjában volt egy kölyök amelyiknek mikor kinyílott a szeme nem volt csak a fehér rész a szemgolyónak , mintmikor felakad , vártak egy hetet közben nézték hogy hátha csak felakadt vagy valami de semmi sötét részt nem láttak benne, az orvos végül elaltattata, MI LEHETT EZ ?

2014. aug. 19. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Erről a 'Vándorsólyom kisasszony különleges gyerekei' című könyv jut eszembe, ahol a lidérceknek volt fehér szemük.

De amúgy nem tudom mi lehetett.

Talán egyszerű fogyatékosság, vagy csak simán valaki rokonával keresztezték, és ezért lett genetika torzszülötte.

2014. aug. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
rokonnal nem valószínű mert az anyakutya 50 kmmel messzebbről vásásrolták
2014. aug. 19. 19:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól még lehettek rokonok. Ezért kell a törzskönyv, hogy kizárjanak mindenféle rokoni szálat. Hallottam egy esetet, amikor egy csivavát pároztattak egy másikkal, akit egy másik városban talált a gazdi. Ők is rokonok voltak.
2014. aug. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

de ők nem mert törzskönyvesek ,nem ez a gond.

csak nagy a bűntudat a gazdinak mert nem tudja hogy nem e ők rontottak el valamit a vemhesség alatt , engem meg nagyon érdekel mert ilyenről nem is hallottam

2014. aug. 19. 20:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy olyan ritka genetikai betegség lenne, hogy nem alakultak ki a szem részei, csak az üvegtest. Inkább komoly szürkehályog, az okozhat hasonló tünetet (és valóban genetikai eredetű, de én úgy tudom, ritkán születik eleve vaknak a kutya vele), vagy valami súlyos tramua, ami miatt elfordult a szem.
2014. aug. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!