Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb féregtelenítő? A Drontal Plus, vagy a Dehinel Plus tabletta?

Figyelt kérdés

#megelőzés #kutya féregtelenítése
2014. aug. 20. 00:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg szívférgesség ellen véd valamelyik?
2014. aug. 20. 00:04
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem használtam még őket én Cestalt használok és évek óta tökéletesen bevált. Olyan állatoknál is használt, ahol már a többi cucc csődöt mondott.

Ráadásul olcsó is mert egy tabletta 4-500 ft. közt van.

Egyébként rájuk tudsz keresni a tablettákra oda van írva, hogy mely férgek ellen jók.

2014. aug. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

A szívférgesség már egy előrehaladott állapot és sajnos általában halállal végződik nem sok állat éli túl.

Ezért kell negyed évente féregteleníteni, hogy ne jusson el odáig a fertőzés.

A férgesség ellen sajnos nincs oltás ezért kell előre féregteleníteni rendszeresen és akkor nem jut előrébb a fertőzés.

Szívférgességre nincs gyógyszer azt csak az orvosok tudják kezelni. De ha rendszeresen kezeled az állatodat akkor nem fajul el odáig a fertőzöttség.

2014. aug. 20. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Imola Ágnes ***** válasza:
85%
A szívférgességet szúnyog terjeszti, ezért nem a belső, hanem a külső élősködők elleni szerrel ajánlatos védekezni ellene. Ilyen pl. az advocate csepp... de csak óvatosan vele, mert ha a kutya szívférges, és hirtelen öli ki, akkor komoly gondok lehetnek. Amúgy mindkettő nagyon jó, akár váltogathatod is a kettőt, egyszer ebből kap, majd a következő körben a másikból.
2014. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy szívféreg vizsgálat után, ha mentes a kutya, havi adagolásban Milbemax tabletta a megelőzés.
2014. aug. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én negyed évente adok a kutyusnak (7kg-os), féregtelenítőt. Eddig a Drontalt adtam, (állatorvostól szoktam venni), legutóbb másik patikában a Dehintelt javasolták, azt adtam. Plusz havonta csepegtetem Advantix cseppel. Akkor ez most elegendő védelem, vagy kellene még más is, vagy valami más ezek helyett? Annyi jó szer van már, pl. amit Ti is ajánlottatok, szeretném megvédeni a kutyát, de nem akarom túlgyógyszerezni sem. :)
2014. aug. 21. 07:34
 7/7 anonim ***** válasza:

A Dehinel a Drontalnak az utángyártott változata, tehát ugyanazokat a hatóanyagokat tartalmazza, ugyanolyan mennyiségben. Annyi a különbség közöttük, hogy a Dehinel nem ízesített sajnos, ezért nehezebb lehet beadni a kutyának.

(Szívféreg ellen egyik se hatásos, de az Advantix távol tartja a szúnyogokat, tehát elvileg ez elegendő védekezés kellene, hogy legyen.)

2017. febr. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!