Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám nem engedi meg a...

Anyukám nem engedi meg a kutyát. Mi legyen?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy mopszot, vagy egy beaglet. De anyukám nem engedi, hogy a házban tartsam.. Csomószor veszekedtünk ezen.. Szerinte a kutya nem való a házba. Hogyan vegyem rá hogy megengedje ? Mert egy mopszot nem lehet kint tartani.

2014. aug. 20. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

válassz olyat amit kint lehet.


Régen én is vergődtem ezen, aztán felnőtt fejjel rájöttem, hogy anyámék dolgoztak meg azért a házért, ők tartják fent nem én szarom a spanyol viaszt :)

2014. aug. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Szia! Tudom, nagyon édes kutyusok a mopszok, megy minden, de én se ajánlom bentre, mert büdösek. Nagyokat pukiznak, sok egészségügyi problémájuk van, röfögnek a levegővételük miatt. Szerintem a Beagl sokkal inkább jobbnak mondható és Őt kint is tarthatod! Egyet értek anyukáddal, hogy a kutyák nem házba valók. Hány éves vagy?
2014. aug. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 KGabi0000 ***** válasza:
100%

Hát akkor mondd azt Anyudnak,hogy oké,akkor kint maradna,menj el egy menhelyre és fogadj örökbe valamilyen kutyát,mert egy fajtatiszta beagle 90.000 fölött van,az apróhirdetős oldalakról pedig NE vegyél kutyát!Nálunk úgy volt,hogy szó szerint megtalált minket a kutyánk és azt mondták a szüleim,hogy kinti kutya lesz,csak télen jöhet be,de annyira megszerették,hogy nem volt szívük kint hagyni éjszakánként.Lehet,hogy nálad is beválik.

UI.:Lehetőleg már szobatiszta kutyát válassz,ha menhelyről veszel,mert nem hsizem,hogy a szüleid díjaznák a kutyakakát a lakásban:)

2014. aug. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha valaki nem akar lakásban élni egy kutyával,akkor nem kell erőltetni,meg nyaggatni.A kutya utáni takarítás,szobatisztává nevelés,meg lakástisztán tartása sok meló és pénz is.Ha anyád ezt nem vállaja,azt el kell fogadni.
2014. aug. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Anyukád bölcs! Húgom ugyanígy kisírta magának a beagle-t, de nem értett hozzá! Meg úgy általában a kutyákhoz sem. Szóval nevelhettem meg én, majd kereshettem neki strapa kerítéses gazdát, mivel a szökésről nem tudtam sehogy leszoktatni! Ja és ha előtte foglalkozni akartam a még kölyök kutyájával, akkor le lettem hurrogva, hogy ő is csak rám fog hallgatni, mint a másik kutya ...

A mopsz és a beagle miért tetszik egyáltalán? Mert cuki/szép és simogathatod? Van plüss! Azzal nincs is bent tennivalód és ingyen tarthatod anélkül, hogy a szüleidnek okoznál vele plusz problémákat! A séta meg tudjuk mind, hogy meddig tart egy gyereknél ... max 3 hétig és le van szarva. Nem egy ilyet láttam, nem hinném, hogy pont te lennél a kivétel.

2014. aug. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A beagle-el csak óvatosan.Nekem is az van,szóval nincs bajom a fajtával.Az enyémért meg teljesen oda vagyok,imádom a csajszit:D

De nagyon nehéz fegyelmezni.Rettenetesen következetesnek kell lenni vele és határozottnak.Nagy önfegyelem kell hozzá,mert megérzi,ha ideges vagy feszült vagy.

És rengeteget kell menni vele.Minimum napi 3 óra de van,hogy több.

Nagy mozgásigénye van és ha nincs lefárasztva akkor a lakást teszi tönkre.Csak azért nem javaslom a fajtát,mert tetszett a pofija,nehogy az legyen,hogy utálod a kutyád.

A mopsznak nem kell sok séta,de elég hízékony és nagyon beteges.Plusz szegény elég szörcsögve veszi a levegőt,úgyhogy ha szereted a csendet nem javaslom.

Egyébként én megcsináltam azt,hogy apukám engedélye nélkül hazahoztam a kutyát,de rettentő nagy balhé volt belőlle,úgyhogy ezt nem javaslom:D

Viszont én máig nem bántam meg,mert rettentő szorongós,pánikbeteg voltam és gyakran voltak rohamaim is(már meg akartam halni)aztán miután meglett a kutya szépen rendbe jöttem.Szerintem ez volt életem egyik legjobb és legmeggondolatlanabb döntése:D

2014. aug. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Anyukámmal megbeszéltük, hogy tarthatok kutyát kint.

Szerintem elég idős vagyok 15 évesen egy saját kutyához, és nem ő lenne az első, mert volt egy foxim is, akinek én voltam a gazdája, és mindenhova magammal vittem, póráz nélkül jött utánam és nem kellett féljek, hogy elszökik, mert fegyelmezett kiskutya volt.

Szeretem a keverèk kutyálat is. Egyszer hazahoztunk apukámmal egy csontsovány kutyát, aki egy hurokban ragadt. Nagyon szerettük, csak sajnos meghalt. Ezen kívül még 2 keverék kutyánk volt, akik velem eggyidősek voltak, de sajnos ők is meghaltak. Apukámnál most jelenleg 1 keverék kutya lakik akit nagyon szeretünk. De én anyukámmal élek. És már 2 éve nincsen kutyánk..... Szomorú vagyok, és napokat töltök el úgy, hogy nem csinálok semmit. Arra gondoltam, hogy egy kutya jó társam lenne. Azért beagle, mert én is olyan izgága vagyok mint ők. Nagy udvarunk van, és egy kisvárosban lakok, ahol remekül lejet sétálni a kutyusokkal.

A környéken nincsen menhely. Apukám azt mondta, hogy megveszi nekem.

Írjatok még ha sszeretnétek <3 Írhattok neveket is :D

2014. aug. 22. 03:38
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocsi,nem szeretnék kötözködni,de szerintem a beagle nem való csak kinti kutyának.Mindig ott akar lenni,ahol a családtagok vannak,nem elég az,hogy kimész hozzá pár órára.(most azt gondolod lesz rá idő,de hidd el,ha suliba jársz,nem lesz annyi,hogy elég legyen neki)Így nagyon gyorsan el fog szökni.A beagle falkakutya.Ha kint van, minimum kell mellé egy másik is.

Értem én,hogy tetszik a fajta,meg cuki,de nem érezné jól magát ilyen feltételek mellett.Szerintem jobb lenne ha egy másik fajtát választanál.

Persze a te döntésed,de ha ahhoz elég érettnek érzed magad,hogy kutyád legyen,ahhoz is legyél elég érett,hogy olyan fajtát válasz,aminek a szükségleteit maximálisan ki tudod elégíteni,és ne olyat,amelyik csak tetszik,mert izgága.

2014. aug. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sok helyen olvastam hogy kint is lehet tartani meggelelően szigetelt kutyaházban. Télore meg beszerzek neki egy kabátkát, vagy varrunk ( anyukám varrónő volt) és egy cipellőt. Lenne rá időm. Elhiheted, inkabb vagyok vele, mint tanulok. És lenne játszó társa is, mert gyalram vagyok apukámnál, és az ottani kityussal játszhat majd és persze velünk is !
2014. aug. 22. 20:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék vitatkozni,nehogy félre értsd.Nekem is beagle van.

Az egy nagy hülyeség,hogy inkább vagy vele,mint hogy tanulj.

A tanulás az elő.

Később meg majd a kutya lesz a hibás ha nem úgy teljesítesz ahogy kéne?

Egyedül azért nem tanácsos kint tartani,mert nem tudja lefoglalni magát,vagy elkezdi felásni a kertet vagy kiszökik.(nagyon szökős fajta)

Ha utána olvastál biztos azt is láttad,hogy mindenhol azt írják FALKA KUTYA.

De a te döntésed,nem az én dolgom.

2014. aug. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!