Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhely a jobb megoldás...

A menhely a jobb megoldás ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A munkahelyem udvarára néhány hónapja betért egy kutya, és elég sok kiskutyát hozott a világra. Az anya kutyát bánthatták, mert rettentően félt mindenkitől, a hirtelen mozdulatoktól főleg, és sebhelyek is vannak rajta. Én lassan a bizalmába férkőztem, gondoztam, és nagyon megszerettem. Az elmúlt időszakban négy kiskutya kivételével sikerült a többit szerető családhoz adnom. A maradék négyet egy menhelyre fogom szállítani, a napokban tudják is őket fogadni. Muszáj vagyok ezt választani, mert már elég nagyon ahhoz, hogy valami problémát okozzanak az autósoknak, (stb...) és több családot már nem találtam, akiknek kutyára van szüksége. Az anya kutyát szeretném én megtartani, viszont sajnálom, amiért elszakítom a kicsinyeitől, akik nagyon ragaszkodnak hozzá. Tudom, hogy az eddigieket elosztogattam, de ott legalább tudom, hogy már családnál vannak, és foglalkoznak velük. Mi lenne jobb a kutyáknak? Ha az anyjukkal együtt mennének a menhelyre? Vagy nagyon megviselné őket, ha külön kerülnének? Féltem a nagy kutyust, hogy csak kicsiket keresnek a gazdijelöltek, és ő soha nem kerülne egy szerető családhoz, amit nálam megkapna. Mi a legjobb döntés ebben az esetben?

2014. aug. 20. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát csak idő kérdése, hogy mikor választják el tőle a kicsiket.. Senki nem fogja őket együtt örökbefogadni :( Úgyhogy a legjobb, ha a mama nálad marad. Másrészt meg a kölyköket hamarabb elviszik, egy idősebb keverék kutyának jóval kisebb az esélye, hogy családhoz kerül. És arról nem is beszélve, hogy valószínűleg Téged, mint gazdiját nagyon megszeretett :))
2014. aug. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az anyakutyát tartsd meg, a piciket pedig a menhelyre. Ők nagyobb eséllyel találnak gazdát, mint a felnőttek.
2014. aug. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sztem igy lesz a legjobb ahogy kigondoltad. A maradek kicsi is elöbb-uobb odakerülne valakikhez,a többieknek is hianyzott az anyukajuk de egy kis idö mulva megszokjak. Arrol nem is beszelve,hogy jo menhelyre viszed öket,ahol nem altatnak,meg kicsik es nagyobb az eselyük a gazdasodasra. Tisztellek amiert a mama kutyat megtartod! Mindenesetre azert nezd meg,hogy milyen menhelyre viszed a kicsiket! Üdv,


"B"

2014. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Maximum pár nap és elfelejtik egymást, tehát emiatt ne aggódj.

Viszont ha az anyakutyát menhelyre adod akkor 2 dolog biztos: ott sem fogják az anyjukkal együtt örögbefogadni őket, illetve az anyakutya sokkal, de sokkal nehezebben (talán soha) nem talál gazdára.

2014. aug. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha félelmednek lenne alapja, akkor már rég kihaltak volna a kutyák ugyanis 99%-uk biztos, hogy el van választva az anyjától. Szerinted ők hogy élték túl? Szinte minden kiskutyát elvesznek az anyjától 8 hetesen amikor gazdához kerül. Nem is értem hogy merül ez fel benned. Emellett a kutya nem ember, amint felnevelte a kölykeit, nem fog kötődni hozzájuk családi értelemben és nem fog emlékezni rájuk. Ha együtt maradnak szeretni fogja őket, de csak mint barátot.
2014. aug. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem felejtik el egymást, de az elválasztás normális, jó a terved, az anyát tartsd meg. Bár több ilyen ember lenne, mint te. :)
2014. aug. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A menhelyen is elválasztják őket, szóval ez ne legyen dilemma. Ha már nem szopnak, vidd el a kicsiket menhelyre, nagy eséllyel találnak gazdit nekik, az anyát meg tartsd meg.
2014. aug. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajuk nem lesz ha elválasztod őket az anyjuktól, de meg kell várni a 8 hetes kort, addig törvény mondja ki hogy nem szabad. Nyugodtan vidd a kicsiket menhelyre, ha tényleg nincs más megoldás, de azért én kitenném őket hirdetőoldalakra, hátha valakinek megtetsznek, ennyit még próbálj meg. Nagyon becsülendő amit teszel, tartsd meg az anyukát, de amint lehet, ivartalanítsd, hogy ne kelljen ezt a borzalmat még egyszer átélnie.
2014. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha szeretnéd,tartsd meg,úgyis gazda kell neki,csak legyen ivartalanítva,mert megint vemhes lesz.
2014. aug. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Persze, az ivartalanítást megoldom, miután hozzám került, mert én sem szeretném, ha újra ilyen sok kiskutyája születne.

Én is azt gondoltam, amit itt több válaszadó is írt, hogy ő már felnőtt kutya, ráadásul nem is annyira fiatal már, és szegénykém valószínűleg soha nem kerülne családhoz. A sok törődés miatt meg amúgy is a gazdijának tekint már, alig tudok miatta elindulni a munkahelyemről, mert mindig követ. :D Már rég hazahoztam volna, de hát a kicsik miatt nem volt lehetséges.

A fenti kérdés is csak azért fogalmazódott meg bennem, mert a kicsik folyton az anyjukon lógnak, és kíváncsi voltam, hogy mennyire sokkolnám vele szegényeket, hogy menhelyre kerülnek. De tudom, hogy jó helyre viszem őket. Ismerem azt a menhelyet, az adóm 1%-t is nekik szoktam adni, hogy ezzel is támogassam a működésüket. :)

Még egyszer köszönöm a válaszokat, így már nincsen kétségem afelől, hogy megtartom a mamit. :D

2014. aug. 20. 17:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!