Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak már vele hogy...

Mit csináljak már vele hogy ne művelje ezt?

Figyelt kérdés
8 hetes volt amikor elhoztam a kutyánkat. 3 hónapig bent volt lakásban, de nem birtuk vele. Egyfolytában pisi örömében. Szó szerint nem lehetett töle közlekedni. Megelégeltük és kiraktuk az udvarra. Most 4 honapos és még mindig ezt csinálja . Kimegyek hozzá ő meg csak pisál közben tekeri a farkát és a pofámbacsattog a hugy. Ha kint vagyok vele 1 órát, akkor végig ezt csinálja. Már nem is szeretek hozzá kimenni mert mire beérek mindenem tiszta pisi. Körbe körbe futkozik és pisil közbe. Én nem ilyen kutyát akartam :( Meddig lesz ez igy vagy hogy szojtassam le erről ? Szeretem nem akarom elajándékozni de ez már nekem sokk...nagytestü kutyárol van szo
2014. aug. 21. 01:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy a gyerekek nagyon szeretik és a kutya is a gyerekeket de sajnos nem engedhetem őket össze mert ugye akkor tiszta pisik lennének :{
2014. aug. 21. 01:57
 2/11 anonim válasza:

A kiskutyák gyakran vizelnek örömükben. Őn nem tudják kontrollálni magukat, és néha észre sem veszik, hogy ez történt. A felnőtt kutyák csak olyan esetben vizelnek, amikor engedelmességüket akarják bizonygatni más olyan állatok (vagy személy) jelenlétében, akit ők dominánsnak ítéltek meg.

A kutya vizelhet abban az esetben is, ha rosszul bánnak vele, vagy valamiféle traumán esett át. De vannak olyan esetek is, amikor semmi ilyen borzalmas háttere nincs ennek a viselkedési formának. Az ilyen típusú vizelési problémák okozója úgy tűnik, hogy vagy a neuromuszkuláris húgyhólyag feletti kontrol hiánya vagy az, ha valamikor a kutyát kölyökkorában megijesztették vagy megfélemlítették.


A tulajdonosoknak meg kell próbálniuk meghatározni, milyen események hatására fordulnak elő az akaratlan vizelések. Nem is olyan nehéz, mint amilyennek tűnik. Vannak olyan kölyökkutyák, amelyek a közvetlen szemkontaktus hatására teszik ezt. Sok kiskutya akkor vizel, ha a magasból föléje hajolsz. Ehelyett térdelj le az ő szintjére! Bármi is az oka, az a legjobb, ha megszünteted ezeket a helyzeteket. A legtöbb kiskutya kinövi ezt a viselkedést , különösképpen, ha egy nyugodt és kiegyensúlyozott környezetben neveljük fel. Legyünk vele türelmesek!


[link]

2014. aug. 21. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát amikot látja hogy jövök ki hozzá, nyitom az ajtót akkor ő már tekeri a farkát és pisil...szoval..


Megijesztve, bántva soha nem volt. Szeretjük, de ez igy nem jó. És csak olyankor pisil amikor örül, szoval ha játszik kint az udvaron vagy eszik iszik akkor nem. Néha az ablakból figyelem, onnan tudom...

2014. aug. 21. 02:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor örül és pisil akkor ne foglalkozzatok vele. Nézzetek ét rajta, mintha ott se lenne Majd ha eltelt 5-10 perc, és lenyugodott akkor mehet a simi meg játék :) De addig ne.
2014. aug. 21. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
minek neked kutya.?!
2014. aug. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedved 4es, nem nyugszik le.


5ös, hát nem azért h napi 4x fürödjek...

2014. aug. 21. 09:29
 7/11 anonim ***** válasza:

5-ös te nyilván mindent tudsz a kutyákról, mert perfekt választ adtál, tök használható volt. Szerinted akinek van valami problémája a kutyájával az már azonnal vigye menhelyre, vagy mit gondolsz? Te nyilván 0-24 órában a kutyáddal vagy, csak nemtudom akkor miből eteted.

Kérdező, mi a kutyasuliban azt tanultuk, hogy ha pisil, faképnél kell hagyni. Ha látja hogy nem ér el vele semmit, akkor abbahagyja. Ha mégsem, akkor szólni kéne a dokinak, hogy ilyen problémátok van, vizsgálja meg, hogy milyen alapon csinálja ezt a kutya. A hülyékre meg ne hallgass, akik azt mondják minek neked kutya. Ők se foglalkoznak többet a kutyájukkal, mint te, csak azt hiszik, hogy jobban értenek hozzá.

2014. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nem lehet, hogy van valami betegsége, ami miatt nem tudja tartani a vizeletét? Sok hasonló esetet hallottam már,sőt, tanúja is voltam egynek, de ez szerintem már súlyos.

2014. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát nemhinném hogy betegség, mert tényleg csak akkor csinálja amikor kimegyünk hozzá. Ha egész nap nem mennénk hozzá, nem pisilne be. Akkor szépen legugol és pisil. De igy...tekeri a farkát közben folyik a pisi és az egész a pofámba megy.
2014. aug. 24. 14:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Azt hogy csinálod, hogy az arcodba megy? Én már sok öröm pisis kutyával találkoztam, de csak a cipőmre kellett vigyáznom.

Egyszer videózd már le, kíváncsi lennék mi történik.

Egyébként kinövi, de minél ritkábban mentek ki hozzá annál jobban fog örülni nektek amikor végre láthat.

Ha olyankor esetleg elkezdesz visítozni vagy vékony hangon nem-et kiabálni ( már bocs a feltételezésért, de az írásodból az jön le, hogy hercegnősen irtózol tőle és akkor jön ez a reakció) na akkor még jobban fogja csinálni.

2014. aug. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!