Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet így etetni kutyát?

Lehet így etetni kutyát?

Figyelt kérdés

Reggel és este kap enni, a napi adagja így néz ki: fél napi száraztáp és fél napi konzerv összekeverve.

Jó súlyban van a kutya, semmi baja nincs, csak nem tudom, hogy így lehet-e etetni? Át akarom állítani, hogy csak az egyiket kapja, valami jó minőségűt.


2014. aug. 21. 17:38
 1/10 anonim válasza:
13%
Én kutyám is reggel és este kap enni. Pedigree konzervet rizzsel keverve, este kevesebbet. Én jobban preferálom a konzerv eledelt, sokkal változatosabb, mint a száraz. Mondjuk az enyém gyomra nem bírja a száraztápot.
2014. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az én meglátásom, hogy napi egyszer sokat adni rosszabb, mint napi 2x felet. Ő ehhez van szokva,én biztosan nem bántanám ezt az etetési rendet. Természetesen megteheted,hogy konzerv+ táp helyett veszel egy jobb minőségű tápot sporolásként, de drasztikusabb változást ne tegyél.
2014. aug. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ milyen táp és milyen konzerv... Prémium vagy szuperprémium esetén tökéletes!

Sajnos a pedigree az nem minőségi eledel. A konzerv 90%-a víz. Tele van ízfokozókkal, azért eszi jóízűen a kutya. De nincs benne semmi tápanyag. Ha konzerv, akkor Happy Dog-nál kezdünk!

Barátnőm kutyusa az orvos elmondása szerint a pedigree és a friskies miatt pusztult el. Ezek a tv-ben reklámozott, közértben, tescoban kapható kaják nem felelnek meg egyetlen kutyusnak sem! Sajnos... Táp: Orijen, Hills, Acana... Ezeket tudom ajánlani. Tudom, hogy drágák sajnos, de érdemes átgondolni, hogy mennyit ér a kutyus élete! Illetve a gyógykezelés sokkal drágább...

2014. aug. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A napi két etetés az oké, főleg ha nagytestű kutyáról van szó. De a konzervet én feleslegesnek tartom, mivel nem sok tápértéke van. Többet ér egy jó minőségű táp esetleg vizezve (ha úgy szereti), mint konzervre költeni.
2014. aug. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is kétszer etetek (jó minőségű táppal), nagytestűm van.

Konzervet én nem adnék, ahogy írták 90% víz és tele van mindenféle sz@rral.


Elsőnek meg annyit, hogy a lesz@rabb kaját adod a kutyádnak (Pedigré), ugye tisztában vagy vele?!

2014. aug. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
27%

Első vagyok.

Ez vált be. Az egyiktől férges lett, a másiktól ment a hasa, a harmadiktól hányt, a nagyratartott Hills táptól hányt és fosott egyszerre szegénykém. Próbáltunk sokféle prémium(nak mondott) konzervet és tápot, egyik sem volt jó neki. Minden kutyánk sokáig élt. Enyém 8 éves lesz, a másik kutyink 12 múlt (rotikról van szó), szóval nem hiszem, hogy annyira szarul lennének etetve. (Azt csak úgy mellékesen említem meg, hogy Ausztriában vesszük a kaját. Fényévekre van az itthon kaphatóaktól)

Minden kutyánál ki kell tapasztalni, hogy mi a jó számára. Az enyém apja is a mienk volt, ő csak Hills tápot kapott, semmi baja nem volt tőle.

2014. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

hát persze hogy fosott tőle. Gondolom az átállást is 1-2 nap alatt megoldottad :D


Ausztriában is ugyanaz a pedigré van mint itthon elhiheted.

2014. aug. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kistestű kutya és Royal Canin tápot kap, a konzerv az változó:

Real Nature ( [link]

Animonda ( [link]

2014. aug. 21. 19:01
 9/10 A kérdező kommentje:

Bocsánat a linkek nem működnek, így lesz jó:

[link]

[link]

2014. aug. 21. 19:03
 10/10 anonim válasza:
44%

Gondolhatod, hogy fél óra alatt oldottam meg. ;)

Mint említettem minden kutya más, ahogy az emberek is. Neked jó a zöld tea, nekem nem. Te bírod a zsíros kaját, más a lelkét is kif.. tőle. Te kutyád gyomra bírja az x márkát, az enyémé nem. Ki kell tapasztalni, úgyis meglátod, hogy mi a jó neki. Ennyire egyszerű a történet.

Egyszer vegyél kezedbe egy külföldi és egy magyar terméket, majd olvasd el az összetételét.

Kiszálltam.

2014. aug. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!