Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időbe telik amíg a...

Mennyi időbe telik amíg a kutyám hozzászokik a fojtóhoz?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem neki fojtónyakörvet, mert már nem győztem erővel, most 6 hónapos, épp itt az ideje hogy megtanuljon szépen sétálni. Azonnal fel is raktam rá, de ugyanúgy húzott, talán 1-2-szer esett le neki hogy nem kéne megugrania, mert az fáj. De amúgy ugyanúgy húzott. Az a kérdésem, hogy kb. mennyi időbe telik mire megtanulja hogy ne húzzon, és kell-e még ezek kívül magamnak is intézkednem ha húz, vagy elég annyi hogy fojtó van rajta? Azt hittem ha érzi hogy fullad, azonnal abbahagyja, de nem, ez a kis hülye ugyanúgy csinálja.

A suliban egyenlőre alap engedelmességi tréning van, még nem tanuljuk a sétát. Amúgy szépen tanul, csak sokszor önfejű.



2014. aug. 22. 08:25
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%
Akkor várd meg mig a suliban megtanuljátok a sétát. Ha fyorsan tanul akkor meg fogja tanulni higy hogy kell rendesen sétálni. Amugy a fojtó állatkinzás. Mégha huzna is a kutyám akkor se vennék neki ilyen szart SOHA!
2014. aug. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Dehogy állatkínzás! Inkább tanuljon meg erőszakkal sétálni, minthogy minden kocsi elé kiugorjon és rántson magával! És ha egy nála erősebb kutyának akar nekimenni? Az nem lenne állatkínzás? Nem szeretném hogy bántsák, de ha nem tanítom meg rá hogy viselkedjen, akkor hiába szeretném vagy nem szeretném, húzni fog.
2014. aug. 22. 08:41
 3/22 anonim ***** válasza:

Én ismerek olyan kutyát,sőt,vele vagyok séta közbe(Hál' jó istennek nem az én kezembe van :D ),aki szerintem elég régóta sétál fojtóval,és ha lát valamit,amire rámozdulna,akkor felfele ugrik 1 métert,húzza magát mint állat,és már tiszta lila az egész feje,ha a gazdi nem szól,hogy térjen észhez,simán megfullad,akár madár utáni vágyakozásába is!

De velem van séta közbe egy olyan kutya is,akit én viszek,ő is fojtós,fojtóval fogjuk rá,hogy tud közlekedni normálisan,viszont fojtó nélkül felszántaná velem az egész terepet :D

Így előre tippelni se tudok,hogy a kutyád a kettő közül melyikbe fog esni,de arra azért készülj,hogy valószínűleg fojtóval is kell majd vele szenvedni egy minimálisat,de szerintem ha egyszer rájön,hogy a fojtó miért is van rajta,akkor lényegesen visszavesz! :D

Akit én sétáltatok,azt is csak egyszer kell séta elején eligazítani,utána MAGÁHOZ KÉPEST!! :D egy kisangyal lesz! :D


Amúgy a fojtó nem állatkínzás,csak szokatlan! És a mai világba minden,ami szokatlan,az elítélendő!

2014. aug. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Hát ez az amitől én is félek. A párommal gyönyörűen sétál, velem 10-ből ha egyszer tud viselkedni, pedig pont azért vettük őt hogy legyen értelme kimenni sétálni és legyen ki megvéd. Meg persze hogy legyen kit szeretni. Nem mondom hogy csalódott vagyok, hiszen most kamaszodik, de félek kevés vagyok, és csak a páromnak fog engedelmeskedni.
2014. aug. 22. 08:55
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
A fojtó nem állatkínzás, mert ha fájna neki, nyilván nem húzna. Az enyém is lesz.rta a fojtót. Izmosabb kutyáknak mit sem ér. A szöges nyakörv már hatásosabb. És az sem állatkínzás. A fojtóval azért húz, mert nem érdekli az a kis kellemetlenség, ami éri akkor, ha meghúzza. Szögest rátettem, egyetlen egyszer kezdett el húzni, aztán azonnal leállt, mert érzékelte, hogy na ez már tényleg érezhető. És nem olyan h.lye a kutya, hogy mégegyszer kipróbálja. Azóta mellettem jön :D:D:D
2014. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Utolsó neked milyen fajta kutyád van? Mikor kezdted el a szögessel? Mutattak nekem szögest is a boltban, de nem akartam, mert fehér szőrű és nem vetne rám jó fényt ha véres nyakkal sétáltatnám. Meg aztán kétszer annyiba került, szóval első nekifutásra a simát vettem meg.
2014. aug. 22. 09:58
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudod megfelelően kezelni a fojtót.

Magad írtad, a pároddal remekül sétál a kutya. Szögest meg ezek után végképp ne vegyél. Egyébként volt legalább 4 hónapod arra, hogy megtanítsd a kutyát nem húzni a póráz végén. A megvédésről meg tegyél le. Max annyit ér, hogy egy kellően nagy kutya némileg visszatartó lehet egyeseknek.

2014. aug. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
52%

ma 09:58

Nem tudom, milyen képzeted van a szöges nyakörvről. De, hogy véres nyak lesz a használata során, az elmond mindent az ismereteidről. Ilyen formában hiába is teszel rá szögest, nem fog eredménye lenni. Meg kell tanulnod kezelni a kutyát. Szöges és fojtó nélkül.

2014. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Akkor válaszoltok értelmesen a kérdésemre vagy csak oltogattok?

Azt kérdeztem, mit kell tennem hogy eredményes legyen a fojtó. Ha nem tudjátok a választ az nem szégyen, de attól nem lesztek okosabbak hogy leoffoltatok.

2014. aug. 22. 11:01
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden ideiglenes és menhelyi kutyát fojtóval sétáltatok eleinte. Abban a minutumban, ahogy megelőzi a térdem vonalát, jó nagy lendülettel megfordulok vele az ellenkező irányba, megyek vele 5-10 lépést arra, aztán vissza az eredeti irányba. Ezt mindig eljátszom vele, ha elém megy. Elég hamar leesik nekik a séta lényege.
2014. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!