Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időbe telik amíg a...

Mennyi időbe telik amíg a kutyám hozzászokik a fojtóhoz?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem neki fojtónyakörvet, mert már nem győztem erővel, most 6 hónapos, épp itt az ideje hogy megtanuljon szépen sétálni. Azonnal fel is raktam rá, de ugyanúgy húzott, talán 1-2-szer esett le neki hogy nem kéne megugrania, mert az fáj. De amúgy ugyanúgy húzott. Az a kérdésem, hogy kb. mennyi időbe telik mire megtanulja hogy ne húzzon, és kell-e még ezek kívül magamnak is intézkednem ha húz, vagy elég annyi hogy fojtó van rajta? Azt hittem ha érzi hogy fullad, azonnal abbahagyja, de nem, ez a kis hülye ugyanúgy csinálja.

A suliban egyenlőre alap engedelmességi tréning van, még nem tanuljuk a sétát. Amúgy szépen tanul, csak sokszor önfejű.



2014. aug. 22. 08:25
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
10-es, nem unalmas így a séta? Vagy ennyi áldozatot megéri meghozni? Minden kutyád eredményes lett? Ezt a módszert ajánlották már a suliban, de ahányszor ő húz, inkább visszafele haladnánk mint előrefele. De holnap kipróbálom.
2014. aug. 22. 11:55
 12/22 anonim ***** válasza:
Unalmas-e?:D Hát ez így még sosem jutott eszembe. Nem azért van, hogy az ember szórakozzon, hanem hogy a kutyát megtanítsa sétálni, hogy aztán mindkettejüknek élvezet legyen a séta a későbbiekben. Kutyától függően, ha jól csinálod, olyan 5-15 perc alatt megtanulja. Hangsúlyozom, ha jól csinálod. Aztán néha emlékeztetni kell egy-egy fordulással egy darabig, ennyi.
2014. aug. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Ezt holnap kipróbálom. Nem akarok emiatt lemondani a sétákról, nagyon szeretek kimenni vele, nem tudnám felfolgozni ha soha nem mehetnék ki vele.
2014. aug. 22. 13:02
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A fojtó nem működik, ha nem megfelelően van használva. Azzal, hogy ráteszed, még ugyanúgy fog húzni, mert ennek nem az a lényege, hogy magától megtanítja a kutyát láb mellett/laza pórázon sétálni. A lényege az, hogy ráteszed, kutya melletted, jobb kezedben a póráz (vagy balban, ha a kutya a jobbodon van), elindultok. Amint ki akar menni eléd, vagy már látod, hogy mindjárt feszül a póráz, rántasz rajta egy kicsit oldalra. Majd újra és újra... Nem szabad odáig eljutni, hogy megfeszüljön a póráz, mert bizony hamar megszokja a fojtót és ugyanúgy húzni fog.
2014. aug. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 sippara ***** válasza:
81%
A fojtó nem egy "sétáljnormálisan" gomb, amit felraksz a kutyára, és pótolja X hónap leszarását. A fojtó egy kiképző eszköz, aminek a másik végére kell egy hozzáértő ember, aki képes helyesen felhelyezni ÉS kezelni. Anélkül nem megy.
2014. aug. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Na megérkezett sippara az értelmetlen sértegetéseivel és a semmire nem használható válaszaival. Azzal nem segítesz ha leírod azt amit már a kérdésemben megfogalmaztam, hogy tudom mi a baj, csak nem tudom a megoldást.

Aztán elmondanád nekem hogy hova használjak fojtót egy 2 hónapos kiskutyánál??

2014. aug. 22. 14:49
 17/22 anonim ***** válasza:

Sippara arra célzott, hogy az elmúlt hónapokban ha meg nem is tanítottad neki a sétát, már lehetett volna legalább alapozni, hogy most ne teljes erőbedobással húzzon. Az előző nyakörve szerinted nem fojtotta, amikor belefeszült? De. Most annyi különbség van, hogy körben feszül meg a nyakán.

Azzal kezdődik a dolog, hogy helyesen teszed fel. Borzasztó sokan teszik fel rosszul a fojtót a kutyára. Menj el egy normális kutyaiskolába és megtanítják a használatát. Ez attól bonyolultabb, hogy itt le tudnánk írni neked. (pontosabban le tudnáni írni, de mivel kevés fogalmad van a dologról, nem biztos, hogy teljesen megértenéd - ezt most nem sértésnek szánom - és a rossz használat csak ront a helyzeten)

2014. aug. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Értem én mire célzott, csak tele van minden kutyás kérdés az ő lenkezelő, bunkó használhatatlan válaszaival. Nem szartuk le eddig sem a kutyát, csak mivel dolgozni is kell, nem vagyunk vele a nap 24 órájában. És arról sem tehetek hogy nem volt már kiskorom óta 6 kutyám, hogy mára tökéletes gazdi legyek.
2014. aug. 22. 15:47
 19/22 sippara ***** válasza:
50%
Azért ha négy hónap alatt egyszer sem volt alkalom megsétáltatni szerencsétlen állatot, azt nem kevés időnek hívják, hanem leszarásnak :) nem, nem vagyok kedves, de nem is sértegettem senkit, csak leírtam a tényeket. Két hónaposan sem kellett rá fojtó, és fél évesen sem kéne, csak ahhoz már eddig is csinálni kellett volna vele valamit :)
2014. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Már bocs de amióta megkapta az utolsó oltását, minden nap kivisszük sétálni. Ne gondold hogy te mindent tudsz, sőt kifejezetten nem értesz a kutyákhoz, de még az emberekhez se nagyon, képtelen vagy leszállni a fellegekből. Én is tudlak ám sértegetni ha akarlak.


Amúgy jelentem, sikerült! Ma 4 órán keresztül köröztem vele a városban, fojtóval. Valahányszor nekifeszült, rászóltam, hogy NEM, és visszafordultam vele. Eleinte még próbálkozott, de nagyon hamar rájött, mit akarok, és onnantól el sem mozdult a bal lábam mellől. Amikor szépen jött, megdicsértem, hogy "ügyes". Annyira büszke vagyok rá! Kis rafinált, a vége fele mikor már hazaindultunk, eljátszotta hogy halálosan fáradt, de amint beléptünk a kapun, körbeugrált és játszani akart. Imádom ezt a kispofát.

2014. aug. 23. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!