Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire gyakori, hogy egy...

David9182 kérdése:

Mennyire gyakori, hogy egy kutya nem ugat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 Beagle kutyám van.

Elmúltak 2 évesek nyáron.

A szuka mindent jelez, ugat, de persze nagyon szelíd játékos.

A kan már másabb, mindig is lusta volt és mindent szeret rágni, rosszalkodni.

Néha ha rájön vonyítani szokott, de ugatni SOHA nem hallottuk.

Idegent se ugatja meg, ha 2-en néznek egy idegent aki elmegy az utcán akkor a másik ugat ő meg csak les.

De nagyon játékos és elvárja tőlünk a szeretetet. :)

Vélemények?



2014. aug. 22. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj, hogy nem ugat állandóan. :)
2014. aug. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is kan kutyám van, igaz még kölyök, de ő sem ugat soha.

Remélem nem is fog. Általában azok a kutyák ugatnak, akiket soha nem visznek ki sétálni, szocializálni furkátozni. Legtöbb esetben ez nem más csak felesleges energiák! Értem én, hogy egyes fajták a területüket védik (nos az én kutyám nem ilyen, szóval ezért későbbre sem várok ugatást), de amit néha kutyák rendeznek az valami borzalmas. Egymást hergelik és csodálom a gazdájukat, hogy mégis, hogy bírja mindezt végighallgatni, néha egész éjjel. Ezek a kutyák általában soha nem jártak kint, csak kerti díszként vannak kezelve. Szerintem jó dolog az, ha egy kutya nem ugat egyből, ha lát valakit az utcán. Ha "hirtelen" vakkant egyet a sötét éjszakában, az sokkal ijesztőbb bárki számára, mintha már az utca végéről ugatna. Különben is egy igazi betörőt egy kutya nem tart vissza, az tuti.

Szóval szerintem örülj, hogy nem ugat a kutyád. Az enyémnek ereje se lenne mondjuk, hiszen este lefárasztom, és egész éjjel alszik. Nappal pedig minnél többet foglalkozok vele. Csak a macskákat ugatja meg néha. :)

2014. aug. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi havanesenk csak 2 évente 1x ugat...
2014. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez fajta kérdése is.

Nekem pulim van (az előző, álmodjon mindig szépeket a drága kincs) is puli volt. S mindegyik ugatós volt.(ezt nem én találtam ki, szakemberek is mondták hogy a puli jelző-terelő kutya, sokat ugat.)

A szomszédomban van egy bullterrier féleség (pontosabban amerika stefford shire terrier - már most nagyon félek tőle), ő pl. nem ugat.

És ami azt illeti, nem láttam még bullterriert ugatni.

2014. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a beagle egy olyan tipikusan bambuci, édes kutyus, biztos nem ugatós eleve sem.
2014. aug. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül fajta kérdése.

Nekem két kutyám van, ha az egyik ugat, akkor a másik nem. Volt olyan időszak, hogy csak az egyik ugatott. Aztán ő lebetegedett. Amíg a korábban aktív most nem ugatott, addig a másik látta el a feladatát :)

2014. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem se ugat a 6 hós kan kutyusom. Néha macskát, meg eset,eg éjjelente vakkant egyet-kettőt, erre még nem jöttem rá, mit ugat akkor. Bár lehet, hogy ugyanúgy cicát. :)
2014. aug. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

3-mas voltam

De viszont a kicsi doberman és a goldi az ugat.. :)

2014. aug. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értem én, hogy jó dolog ha nem ugat csak néha párszor.

De én úgy értettem, hogy soha egyetlen egyet sem ugatott még.

Max vonyítás féle éneklése volt, de az is ritkább, csak amikor érez valami fura dolgot.

2 éves múlt májusban.

2014. aug. 22. 22:30
 10/10 anonim ***** válasza:
Az enyém nem ugat,mert lemozgatom,hiába kerti eb.
2014. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!