Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Hova forduljak...

Mit tegyek? Hova forduljak segítségért?

Figyelt kérdés
Tisztelt válaszadóim! Azzal a kérdéssel és problémával fordulok önökhöz,hogy sajnos anyagi,és tartáshelyi okok miatt,kerestem kistestű kutyusomnak helyet,gazdit.Mikor találkoztam a gazdi jelöltekkel,normális,odaadó,és megbízható embereknek tűntek. A kutyust úgy adtam oda,hogy néha-néha látogatom.A kutyust Én találtam kb 4-6 hónaposan,azóta már 4 és fél éves. Az oltása előtte mielőtt oda adtam volna jó pár hónap volt még ahoz,hogy beoltassák! A kutyus most 6 hónap elteltével sincs beoltatva,és nem vitték orvoshoz! Mikor én oda adtam a kutyust nekik,másnap a Doktor úrnak szóltam,hogy a kutya máshoz került,mert anyagi és elhelyezési okokból nem tudom tartani!így kivette a rendszerből,és leíratta a nevemről. A gazdijelöltek most 2 hónapot csúsznak az oltással,utólag megtudva én,és a kutyus az én nevemről le van vétetve,és annál az orvosnál ki van már törölve a rendszerből is,mit tehetnék?! A kutyust nem rég tudtam látogatni csak,tele van bolhával,sebes,a bundája nem ápolt,sovány lett.A kutyushoz adtam minden fontos kelléket,oltási könyvet,tápot,jutalomfalatokat,konzerveket,fekhelyet is. Én napi szinten 2 szer etettem jó minőségű táppal,keféltem a bundáját,kapott vitaminokat,az oltásai is rendben voltak,és minden egyéb is! Jól nevelt kutyus,taníttattam is! Nagyon sajnálom szegényt,nem akarom ott hagyni "a jelenlegi gazdiknál" ,de magamhoz nem vehetem semmiképpen sem! Minden Budapesti és pestmegyei állatotthonnak,és menhelynek írtam,de egyik intézmény sem tudja biztosítani az elhelyezését,se az ideiglenes befogadását sem!Nem tudnak segíteni! Egyedül a Gyepmesteri telepek maradtak,de nagyon sajnálom oda bevinni!Elkezdtem keresni gazdit is neki,de sajnos kevés sikerrel! Mi lenne a megoldás?Mit tegyek?Szeptember 10.-Éig el kell hoznom,nem tartanak már igényt a kutyára,és meg akarják ölni,ha addig nem viszem el! :( Nagyon sajnálom a kutyust.Segítségeket,tanácsokat köszönöm! 20/N
2014. aug. 22. 16:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs más megoldás, mint magadhoz venni (újra) és keresni neki egy tényleg jó gazdát! Ha ezt nem tudod megoldani, sajnos nem sokat tehetsz mást..
2014. aug. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tisztelt válaszadó! Sajnos nem vehetem magamhoz,ha így lenne oda sem adtam volna! Szüleim elhunytak,egyedül vagyok egy kis albérletbe,és a kutya kizáró ok a főbérlőnél! Nekem nincs annyi jövedelmem,hogy még magamon kívül,egy kutyáról is megfelelően gondoskodjak,a rezsit,és a lakbért is fizessem,és éljek is meg! 12-16 órában dolgozom,egész nap nem lehet bezárva egy kutya egy 35 négyzetméteres kis lakásba! Köszönöm megválaszolását!
2014. aug. 22. 16:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos mindenhol csóróság van. Csinálj fényképes posztot facebookon, hirdesd meg hirdető oldalakon. Hátha beleszeret valaki, vagy el tudja vállalni ideiglenesbe. Mi is ideiglenesezünk, de szinte mindig van idi kutyánk, ahogy most is. (Na meg 2 saját)
2014. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél, ez borzasztó! :(

Fajtatiszta a kutyus? Mert ha igen, fajtamentésnél próbálkozz meg, ők szokták fogadni a kutyusokat, meg általában a fajtajellegű keverékeket is. Ha ez nem lehetséges, akkor én is azt javaslom, készíts posztokat, oszd meg, ahol csak lehet, Facebookon pl, hátha...

2014. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Tisztelt válaszadóim! Közösségi,és hirdető oldalokon fent van a kutyus! Fajta mentőknél próbálkoztam,de nincs hely befogadni,és szintén ilyen jellegű válaszokat,vissza jelzéseket kaptam Budapest menhelyeiről,és állatotthonaitól is! Spitz keverék kutyusról van szó,kis testű,jól nevelt kutyus! Sajnos mindenki fiatalabb,1-2 év körüli kutyát részesít előnyben,a kutyus 4 és fél éves,pörgős kutya,nincs vele semmi baj,gyerekeket,embereket,időseket,és egyéb házi,és haszonállatot is szeret,engedelmes,okos kutya,de senki sem jelentkezik érte! :( Ha magamhoz tudnám venni,meg tettem volna,ha tudnám fizetni az élelmezését,az egészségügyi ellátásait(oltások,ivartalanítás,bolhairtó szer,féregtelenítő)fizetném,illetve magamhoz venném,ha megoldott lenne az elhelyezése! Mit tegyek?Szóljak az orvosnak,hogy nem törődnek a kutyával?Elaltassam?Még is mely lenne a a megoldás,ami ezeknél "emberibb" lenne? :(
2014. aug. 22. 16:50
 6/10 anonim ***** válasza:

Őket próbáltad már?

[link]

Másik ötletem a Noé állatotthon.


Egyébként az elaltatását nem fogják elvégezni. Ma már nem csinálják meg azt, hogy odaviszed a kutyát, és altatást kérsz, és meg is csinálják. Csak akkor altatják el, ha komoly egészségügyi problémája van.

2014. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Esetleg valamelyik barátodat nem tudod megkérni hogy minimális összegért vigyázzanak rá, amíg nem találsz neki helyet?
2014. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Tudsz adni egy linket a hirdetésekhez? Torokszorító történet. :(
2014. aug. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Sajnálom!

Egy kép nem ártana.

2014. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nyomtas ki pár szórólapot pár nap alatt eredményed lesz

Iskolák környékén. reklámozd.

Sok Szerencsét

2014. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!