Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek lehet ilyen...

Szerintetek lehet ilyen körülmények közé kutyát vinni?

Figyelt kérdés
Képzeljétek el, hogy olyan körülmények között éltek, hogy a kutya legalább 8-9 órán át senkivel nem találkozik, mert mindenki dolgozik, vagy iskolában van, és nincsenek szomszédok sem. Ilyen körülmények közé érdemes kutyát vinni? Azért kérdezem, mert én és a párom műszakban dolgozunk és sajnos ez a helyzet. Éjjelesben annyira nem aggaszt a dolog, de nappal inkább. Tudom a kutya, nem kisbaba, hogy annyira oda kell figyelni rá, meg azért nem vennék magamhoz kölyök kutyát, inkább felnőttet vagy kamaszt.
2014. aug. 22. 18:42
 1/3 Hovarju ***** válasza:
100%

Szerintem a legtöbb gazda munka mellett tart kutyát. A lakásban tartott kutyák is egyedül vannak ennyi időt egy nap. Ha a nap többi részében foglalkozol vele, tanítod, sétálhat, játszhat más kutyákkal, akkor szerintem megoldható.

Az jó ötlet, hogy fiatal felnőtt kutyát szeretnél, akkor már a szobatisztaság sem lehet gond. Válassz egy nyugodtabb típusú kutyát, a menhelyeken,fajtamentőknél szívesen segítenek kiválasztani a hozzád "passzoló" egyedet.


Az egyedül hagyáshoz azonban a felnőtt kutyát is szoktatni kell.

Én azt javasolnám, hogy amikor hozzád kerül, legalább az első hétben (jó lenne 2 hétben)legyél vele és fokozatosan szoktasd hozzá az egyedülléthez.


Jó kutyázást!

2014. aug. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
28%

Képzeld el azt, hogy egy kis rácsos helyre vagy bezárva, ott kell élned, magad alá kell végezned a dolgod, napi 1-szer néznek feléd valami kajával, minden szomszédodból csak az ugatást hallod, de sose látod őket, és ha etetésen kívül jön valaki puncsolni kell, hátha hazavisz.

Szerintem amit leírtál az lényegesen jobb ennél :)

2014. aug. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem az nagyon ritka, ahol folyamatosan van társa a kutyának. Nálunk is suliban vagyunk, anyuék dolgoznak, tehát 8 órát ő is lesz itthon majd szeptembertől.

Azt gondolom, hogy ha nem egyből ennyi időre hagyjátok egyedül akkor nem lehet gond.


Egyébként is állítólag az, hogy egyedül is legyen, hozzásegíti hogy ne csak a gazdijához kötődjön hanem a lakhelyéhez is, és talán kevésbé lesz szökős. Ezt csak hallottam, nem tudom igaz-e. :)


Lehet hogy a fiatal felnőttel tényleg jobban járnátok. Bár nálunk menhelyről van 3 hete 10 hónapos kutya, szobatisztasággal voltak gondok. :)

2014. aug. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!