Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Görkorival kutyasétáltatás?

Görkorival kutyasétáltatás?

Figyelt kérdés

Terrier keverék kutyus tehát nem nagy, el nem rántana, csak nagyon mozgékony, elképesztő energiamennyiséggel, ezért gondoltam intenzívebb mozgásformára, mint a sétáltatás. Szerintetek, beválhat a görkorival sétáltatás?


Bicikliúton mennénk, a bicikliforgalom kicsi, inkább az autós forgalom jelentős. Külvárosi terület, cégtelephelyek vannak inkább, most így hirtelen összeszámolva kb. 5 kutyás telephely mellett haladnánk el.Vannak lejtősebb részek, de ott legrosszabb esetben a füvön mellette is tudnék közlekedni, és nem lejt nagyon.


A kutyus meg van tanítva hogy láb mellett kell sétálnia, de ha előre engedem is csak laza pórázzal közlekedik.


Utoljára 5 évvel ezelőtt (most 21 vagyok) volt a lábamon görkorcsolya, akkor a göröngyös úton is jól boldogultam, nem gondolom hogy most a bicikliút kihívás lenne. Egyébként hallgat rám a kutyus, tehát megállna ha kérem.


Görkorit egyébként hol érdemes venni? Elsősorban Tesco-ban gondoltam (Decathlon stb 80 km-es távon belül nincs). Ha akkor a bolhapiacos görkori megfelelt, talán most sem lesz gond egy új korival.


Vélemények? esetleg mire érdemes odafigyelni?


2014. aug. 22. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ha nem estek egymáson keresztbe, akkor miért ne?
2014. aug. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért tud meglepetést okozni egy kutya,szóval csak okosan! :D

A hirtelen erős szagbomba a másik oldaladon,és görkori előtt átfutás jutott nekem először eszembe,ami elég necces lehet,és azért elég sok szag van,szóval ez bármikor megeshet!

2014. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem görkorival, hanem bringával viszem a kutyákat, bár nem is egyet, hanem hármat, azért alapvetően szerintem hasonlók. Én eleinte mindig fojtóval viszem a kutyát, hogy azonnali korrekciót tudjak adni bármilyen megállásra, szaglászásra, másfelé bámulásra. Tehát elsőnek azt tanítom meg nekik, hogy lehet az úton macska, másik kutya, izgalmas szag, azt nekik pórázon bringa mellett teljes mértékben ignorálniuk kell. Meglepően hamar megtanulják.
2014. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Görkorcsolya vásárlásánál arra figyelj, hogy a kerekek valamennyire puhák legyenek. (szilikonból legyenek) Ha nem sürgős a dolog akkor netről jó minőségűt olcsón be lehet szerezni. Mielőtt kutyával mennél mindenképp gyakorolj majd egy kicsit, hogy visszarázódj.
2014. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hát én már ugrottam át a 10kg-os kutyámat mert hirtelen megállt én meg nem bírtam :D azóta se tudtam azt a mutatvány megismételni :D szóval tényleg csak okosan :)
2014. aug. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat :)
2014. aug. 22. 20:47
 7/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sztem tutira élvezné :)

Nekem egy vmi ugrik be ilyenkor. Meg tudod oldani, hogy Te a betonon, de a kutya a FŰBEN FUSSON??? Betonon TILOS

2014. aug. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megoldható elvileg, ugyanis fű van a bicikliút mentén. a kérdés csak az hogy ő is akarja-e. De nagyon hasznos gondolat, ha nem tudom rávenni (akár még tanítással sem) hosszútávon a fűre, akkor inkább nem megyünk, az egészsége fontosabb. Nem is értem, erre miért nem gondoltam. :)
2014. aug. 22. 21:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a rollert részesítem előnybe,sokkal kisebb az esės veszélye,meg nem vagyok minden körülmények között kerekekhez kötve.
2014. aug. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, logikus, csak a rollert annyira nem szeretem. :D
2014. aug. 23. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!