Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 2-3 éves kiskutyát mennyiv...

Egy 2-3 éves kiskutyát mennyivel nehezebb tanítani, mint egy fiatalt?

Figyelt kérdés

Édesapámék találtak egy kis terriert a telkükön még nyár elején, és azóta várták, hogy jelentkezzen a gazdi. Kiragasztották papírokra, szóltak a szomszédoknak, felrakták netre, stb, de a gazdi nem jelentkezett.

Apámék viszont nem tudják megtartani, ezért odaadnák nekünk.

Mi őrölünk is neki, viszont ő elég neveletlen. Ezt úgy értem, hogy nem szobatiszta, nem ismer parancsokat, stb.


Lehet ezen még ilyen korban hatékonyan, gyorsan változtatni?


Továbbá nincs elég önbizalma a kutyának, és ezért örömében kora ellenére mindig bepisil. Ezen hogy lehet változtatni?


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2014. aug. 22. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
a szobatisztaságot ugyanúgy kell kezdeni mint egy kölyöknél (2-3 óránként levinni) de a többi az mehet rendesen, én a 7 éves kutyámat a mai napig tudom új trükkre tanítani :)
2014. aug. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehezebb,tapasztalataim szerint,de a terrierek általában makacsabbak ezért kicsit hosszabb kitartást igényelnek.
2014. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én egy nyolc éves kutyát kezdtem el tanítani, elég szép sikerélményeim vannak. :D

Ellenben próbálkoztam már 9 hónapos kutyával is, vele semmire sem jutottam.

A kutyától függ, illetve attól, h megfelel-e neki a te tanítási módod. :)

2014. aug. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtalálod azt, ami motiválja(játék, kaja), ugyan olyan könnyű tanítani, mint egy kölyköt. Elsősorban azonban nevelni, szocializálni kellene, persze párhuzamosan lehet tanítani az engedelmességet, meg a trükkket is, de ezek csupán másodlagosak.
2014. aug. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyon olyan könnyű,esetleg néha még könnyebb is mert ilyenkor már "bevan nőve a feje lágyuk".
2014. aug. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!