Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féreghajtó, oltás után hasmené...

Féreghajtó, oltás után hasmenés kiskutyáknál?

Figyelt kérdés
Hozzám került egy 5 hetes kutyus megőrzésre (az anyukája nem foglalkozott a kölykökkel).Látta orvos és azt mondta nem beteg. Royal Canin táppal etetem vízzel oldva napi 3szor kis adagokban adom neki. Az első 5-6 napban semmi baj nem volt, átlagosat kakilt, max annyi hogy nagyon falánk volt és túl gyorsan evett. Aztán elkezdett a széklete hígabb lenni, féreghajtót és oltást is kapott, figyelem a kakiját szemmel nem lehet benne látni semmit, valamikor vízesebb valamikor kevésbé és vannak benne szilárdabb részek. Egyszer hányt is mert a beáztatott tápot nem rágta meg hanem csak benyelte. Az adagolást rontom el, a táp a hibás, vagy az oltás okozza?
2014. aug. 23. 09:30
 1/2 A kérdező kommentje:
Amúgy ha nem alszik boldog, futkos, követ minket, játszik, kéretőzik az ölbe, csak ha kakil utána néz ránk szomorú megbánó szemekkel :( annyira sajnálom olyankor, nem tudom hogy segítsek neki.
2014. aug. 23. 09:33
 2/2 Janka néni ***** válasza:
0%

Én nem etetném táppal. Van kölyök kutyáknak konzerv és ott a házi koszt. Tejet, tejterméket semmiképp, de főtt ételt, húsfélét adhatnál neki. Jót tenne most, a széklet megfogására az reszelt alma- darált háztartási keksz, mint a csecsemőknek. Ha van időd, főzz neki zab vagy árpakását (de ne tejjel, hanem vízzel, kevés vegetával, tehetsz bele répát, almát is.) 45 percig kell főzni lassú tűzön az árpa vagy zabpelyhet.

Az oltásnak és a féreghajtásnak is lehet ez a mellékhatása.

Láz? Az is lehet egy enyhe.

2014. aug. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!