Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fajtatiszta kutyusoknak...

Nem fajtatiszta kutyusoknak is rendeznek olykor szépségversenyt?

Figyelt kérdés

Az én kutyusom nem törzskönyves, csak fajta jellegű keverék, de imádnivaló és nagyon szép (persze ebben a kérdésben elfogult vagyok, hiszen minden gazdinak a saját kutyusa a legszebb). Úgy találtuk anno kidobva az út szélén... Hazavittük, megtartottuk. Megkapta az oltásait, féregtelenítettük, kapott chipet. Az állatorvos szerint közép spitz lehet, az sem kizárt, hogy egyébként egy fajtatiszta kiskutya (valószínűleg valami "jószívű" szaporítótól, illetve annak kutyáitól származik, csak épp nem tudták eladni, hát kivágták az utcára), de törzskönyv nélkül ugyebár tök mindegy.


Csak szerettem volna megkérdezni, hogy az ilyen származás nélküli kutyusoknak is tartanak néha versenyt? :)


Tanítgatjuk, egyelőre csak itthon, mert a kutyaiskolához még fiatal, de majd oda is szeretném vinni. Nagyon okos kutya, gyors a felfogása, szóval később szívesen mennék vele ügyességi és engedelmességi versenyekre is, ha esetleg rendeznek ilyet a "nem tisztavérű" kutyáknak. :)


Mit gondoltok, van ilyen verseny a mi számunkra is?

Vagy mindenképpen csak törzskönyves kutyával lehet részt venni a versenyeken?



2014. aug. 23. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, szoktak rendezni.
2014. aug. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem, van törzskönyv nélküli kutyusoknak is verseny, a MEOE honlapján meg tudod nézni, hogyan megy ez a dolog :)
2014. aug. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen :)

Október 21-én lesz a strázsa kutya iskolában OTK kiállítás otthoni mindig van :)

Még nevezni is lehet

2014. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4000 Ft-ért nevezheted a jövő hónapban megrendezendő miskolci retro CAC-ra. Hobby kategóriában indítanak szépségversenyt :)
2014. aug. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)) Jó tudni, hogy van erre lehetőség.


Utolsó, sajnos Miskolc nekünk kicsit messze van, de azért szívből köszönjük a meghívást. :D

2014. aug. 23. 19:56
 6/6 anonim ***** válasza:

Tartanak. Október 19-én Kutyafeszt2-ön és még sok más versenyt is (pl. behívó,trükk stb.),ami Budaörs-Budaparknál kerül megrendezése. :)


[link]


Amúgy nekem is 2 spitzem van. Nagyon tanulékonyak,aktívak,jó jelző kutyák,vidámak,gyönyörű szőrük van és kiválóak agilityre! Imádom őket. Kérhetek privátba képet? :))

2014. aug. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!