Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen az élet egy siket...

Milyen az élet egy siket kutyával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy egy siket kutyát miben zavar az, hogy nem hall? Kézjelekre ugyan úgy meg lehet tanítani, gondolom, ügyességben nem marad el a társaitól? Későbbiekben kutyás sportokat lehet vele űzni? Sétáknál hogy történik a behívás? Mire kell fokozottan ügyelni egy ilyen kutyánál?

2014. aug. 23. 18:25
 1/3 KGabi0000 ***** válasza:
0%
Nem nagyon tudom,hogy van ez,de itt az utcánkban van egy ilyen kutya,csak sétál előre,a kutyáknak a hangjára nem reagál.Szerintem elmarad a társaitól egy kicsit,mivel nem hall és a kutyák hangsúlyból értik meg,hogy mikor mit csinált rosszul és mit jól,az biztos,hogy sokkal nehezebb tanítani és elég nehéz megtanítani rá,hogy koncentráljon,ha tanítod,de biztos nem lehetetlen.
2014. aug. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én nem tudom pontosan, de biztosan nehezebb. Mindennek a szemkontaktus a feltétele, hogy egyáltalán kommunikálni tudjál vele. Ha a kutya figyelmét más köti le, akkor te integethetsz,ahogy akarsz. Kutyás sportok közül talán az engedelmességi lehetne megfelelő feltéve, hogy vezényszavakat nem kell használnod.
2014. aug. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én biztos hogy nem vennék magamhoz az siket kutyát. Meg lehet tanítani kézmozdulatokkal lényegében mindenre, de ehhez szakértelem, türelem és szeret kell. Szerintem aki nem tanított nagyon sok egészséges kutyát, az biztos hogy egy sikettel semmire se fog jutni. Aki be tud tanítani egy siket kutyát, az hős!
2014. aug. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!