Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám eltüntetni a...

Mivel tudnám eltüntetni a halszagot a kutyám szőréről?

Figyelt kérdés
Egészen biztos, hogy valamelyik szomszédom átdobott nyers halat, vagy bensőséget, vagy talán halolaj lehetett. Valahogy rákerült a kutyám szőrére, vagy belefeküdt, vagy véletlenül rádobhatta amikor dobta át neki. Az, hogy mi a véleményem az illetőről az egy külön kérdést kívánna meg, rettenetesen dühös vagyok, de most az a kérdés, hogy hogyan pucoljam le? Kinti kutya, az idő már nem kedvező a komplett fürdetéshez. Rongyokkal, vízzel már dörzsöltem, úgy, hogy fürdetőszert tettem a rongyra, majd újra tiszta víz. Igyekeztem a szőrszálak közé is bedörzsölni. Átkeféztem, majd megismételtem a mosást, de még mindig kibírhatatlan a szaga. Gondolhatjátok, milyen lehet egy nyers hal szagú kutya :-S Ja meg egy kis tiszta alkohollal is próbálkoztam már, mintha enyhített volna valamit az is. Nyaka körül van, szóval a legrosszabb.
2014. aug. 24. 15:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha csak a nyaka körül van a gond, miért ne lehetne lefürdetni? Nincsenek mínuszok még. Én még úszni járok nagyban a kutyámmal. Utána jó alapos kifuttatással egész jól lehet leszárítani. De pl hajszárítót is be lehet vetni.
2014. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szóval ez még nem hideg fürdéshez? Itt most eléggé hűvös van és fúj a szél, mint az állat.
2014. aug. 24. 15:40
 3/12 A kérdező kommentje:
Megmostam újra, de csak a nyaka körül és anyám tanácsára átmostam egy kis citromlével. Állítólag az semlegesíti a szagokat.
2014. aug. 24. 17:42
 4/12 anonim ***** válasza:

Nahát ezen jót nevettem :) Halszagú kutya :)


Amíg megszárad, addig sem lehet bent lakásban?

2014. aug. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Vidd be a lakásba, majd ki hipózod a kádat utána.Aztán bent hajszárítóval megszáríthatod.


Nekem is vannak ismerősök akiknek 100%-ig kinti a kutya,de ha szarban hempereg vagy büdös és éppen kint hideg van beviszik és fürdőben megfürdetik megszárítják,aztán ha nincs olyan hideg ki engedik,ha meg hideg van pár órát még bent lehet.


Szerintem 1 évben 1x-2x ki lehet bírni,hogy a kutya bent van a lakásban.


Én paradicsomléről tudom,hogy semlegesíti a szagokat.

Szóval a helyedben azt vennék fürdetném meg,majd sima kutyasamponnal.

2014. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy jót nevettél én is kissé komikusnak tartom, de közben nem tudom mit tudnék csinálni azzal, aki ezt tette. :-)

Megmosdattam, mondjuk úgy, a felét a kutyának. A nyakát lemostam és már átdörzsöltem mindennel. Meg közben szerencsére a nap is kisütött. A citromlé is úgy érzem javított a helyzeten. Sajnos tapasztalatból tudom ,hogy egy mosás nem veszi ki. Egyszer pár éve a férjemet kértem meg, hogy nyisson ki egy halmáj konzervet. Olyan jól sikerült, hogy ráborította a nadrágjára. Beáztattam és kb. háromszor mostam ki újra és újra mosógépben, de nem jött ki a folt és a szag is nehezen. Végül kidobtam. Szóval nem tudom mit öntöttek erre a kutyára, de irtózatos. Már abban sem vagyok biztos, hogy halbensőség, mert egyszer véletlenül mi is rádobtuk az egyikre amikor halat pucoltunk, de fél nap múlva eltűnt a szag. Még mindig kicsit émelyítő a kutyám szaga, pedig már mindent bevetettem.

2014. aug. 24. 18:29
 7/12 anonim ***** válasza:
Folyó mellett lakunk és szoktam itt horgászni bár nem lehet mindegy és valaki itt pucolta meg a halad belsőség minden és az én kutyám olyan jó ízűen meghempergett benne. Benti kutya 2x fürdettem meg és nem múlt el a halszag. Utána olvastam és paradicsomlét kell a kutyára tenni rajta hagyni 5 percig és elvileg az minden szagot kihoz a kutyából. Én nem próbáltam ki, de ha megint bele feküdni ez lenne az első dolog amit bevetnék. Csak hát ehhez tényleg kád kell.
2014. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
szoktak* nem én szoktam XD
2014. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Rendben. Kipróbálom a paradicsomlét. Lassan elmondhatom, hogy a kutyám már megfelelően be van pácolva. :-)
2014. aug. 24. 19:26
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg, hogy már úgy is a gourmand vonalon mozgunk, találtam kókusz-vanília illatú kutyaparfümöt. A halszagnál mindig jobb. [link]
2014. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!