Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyi kutyák be vannak...

A menhelyi kutyák be vannak oltva, az összes kötelező oltással?

Figyelt kérdés
2014. aug. 24. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Igen, be vannak oltva, ott nem is tarthatnak olyan kutyát, amelyik nincs beoltva és féregtelenítve. Nyugodtan választhatsz belőlük. De úgy tudom, hogy a lánykutyák sterilizálva vannak, vagyis meg vannak operálva, ki van véve a méhük, így nem szülhetnek kiskutyákat.
2014. aug. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, és úgy tudom, hogy ha a menhelyről kiveszel kutyát, akkor az oltás díját (olyan 3.000.-forint) ki kell fizetned.
2014. aug. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Végülis, ha találnál egy kutyát valahol az utcán, azt is be kéne oltatnod, 3.000.-Forintért.
2014. aug. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos. A menhelyek különbözőek. Van, ahol a veszettségit tudják csak biztosítani.
2014. aug. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ez mindenhol így működik, mert sok helyen örülnek, ha elviszik a kutyákat. Mi két éve egy sintértelepről mentetünk meg két kutyát és ott úgy adták oda őket, hogy a kihozatal napján el kellett vinni az ottani állatorvoshoz, akivel le vannak szerződve és az orvos beadta a veszettség elleni injekciót és a féregtelenítőt és kiállította a kis könyvüket, mindezt ingyen. Legalább is részünkről. Még nyugtatót is felkínált a hazaszállításukhoz. Ezen kívül kértek fotókat később az új életükről és rá egy évre meg is látogatták őket. Pedig tényleg egy eléggé lepukkant telepről van szó.
2014. aug. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ok.Nagyon köszi!!!
2014. aug. 24. 16:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Az enyém gyepmesteri telepről lett elhozva pár hete.

Csak chippel, oltva, féregtelenítve, ivartalanítva hozhattam el, a költségek persze engem terheltek. Összesen 15.000 Ft volt, tehát konkrétan még olcsóbb is volt, mint ha én odavittem volna egy kölyköt az állatorvoshoz. Akkor csak az ivartalanítást csinálta volna ennyiért. :)

2014. aug. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért azt hozzátenném, hogy ez függ a kutya korától illetve hogy mennyi ideje van a menhelyen.

Mi a kutyusunkat 4 hónaposan hoztuk el, akkor egy hónapja volt a menhelyen, de csak 2 oltása volt meg, mert más problémát kellett kezelni először. Mellette két féregtelenítés, chip. Ha olyan kutyát hozol el, amelyik több ideje van menhelyen, akkor annak szerintem minden oltása megvan, és ivartalanítják is.

2014. aug. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kötelező oltás a veszettségi. Minden más csak a gazdák döntése.
2014. aug. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahonnan mi hoztuk az egyik kutyánkat, onnan csak chippel, oltásokkal, ivartalanítva adják ki a kutyákat, fizetni nem kell érte. Persze különböző módokon lehet támogatni őket. Szóval menhelye válogatja.:)
2014. aug. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!