Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha nagy kertünk van, ahol a...

Ha nagy kertünk van, ahol a kutyus szaladgálni tud, akkor is el kell vinni sétálni?

Figyelt kérdés

Természetesen foglalkoznék vele rendesen, tudok vele játszani naponta 4-5 órát, és szívesen is vagyok vele, most is sokat tanítgatom, úgyhogy lenne vele foglalkozva. Csak az a kérdés, hogy elég lehet mindezt a kertünkben megtenni, vagy mindenképpen kell vele sétálni is?


Amúgy benti-kinti kutyus.



2014. aug. 25. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A séta nem feltétlenül a mozgás miatt szükséges, hanem inkább a szocializáció miatt. Gondolj bele, ha téged se vittek volna soha sehova a szüleid, aztán egyszer kikerülnél az utcára, mindentől rettegnél, mert minden új lenne!


Szóval igen, kell vinni sétálni, ha nem is minden nap, de egy héten 3-4-szer legalább.

2014. aug. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fontos, hogy elvidd néha sétálni!! Mi az egyik kutyusunkkal ezt nagyon elrontottuk, őt nem vittük 10 éves koráig sosem, nos ennek most meg is van az eredménye.
2014. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen vidd. Hiába játszatok, hiába nagy a kert, egy idő után megunja a kertet, mert nem lesz túl sok új inger számára. Lehet nagy udvar, attól az ő szemében nem más, mint egy hatalmas, kényelmes kennel. :)

Séta közben új szagok, arcok, kutyák, élmények. Ezért fontos, nem (csak) a mozgás miatt :)

2014. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Heti 3-4 séta egy órásak

2014. aug. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm szépen a válaszokat. :)

Akkor mindenképpen viszem majd sétálni is, de így viszont gondolom elég neki napi 1 hosszabb séta (1,5-2 órás), amikor találkozhat és játszhat más kutyákkal, ugye?

2014. aug. 25. 10:51
 6/7 anonim ***** válasza:

3. vagyok


Szerintem bőven elég, mert ha játszatok is, a kert is nagy, akkor ezzel már végképp meglesz a mozgásigényének a kielégítése, és a szocializáció illetve élmények is. :)

2014. aug. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a kutya fajtájától is függ, hogy mennyi mozgásra, fárasztásra van szüksége. De ha az én vizslámnak elég napi egy óra, plusz itthon játék, akkor szerintem más kutyának is :)


1-es voltam.

2014. aug. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!