Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam le a kutyám a...

Hogy szoktassam le a kutyám a kocsi, bicikli terelésről?

Figyelt kérdés
Van egy pumi kutyám, aki terelni akarja a kocsikat és bicikliket. Félek, hogy a végén baja lesz ebből. Hogyan szoktassam le erről?

2014. aug. 25. 10:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz még nem próbáltam, mert az enyém nem csinálja, de én megpróbálnám azt hogy elterelem a figyelmét jutalomfalattal, rövid pórázon amikor viszonylag könnyű elérni hogy rád figyeljen.
2014. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Póráz, visszatartás egy komoly tiltó szóval.
2014. aug. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem 1 éves borderem van aki ugynezt csinálja. Nem egyszerű eset.

Én úgy csinálom, hogy a marad vezényszót erősítettem benne és amikor jön egy autó akkor mikor már látom, hogy ráfeszül akkor rászólok határozottan, hogy marad (ha kell többször is). Ha marad akkor klikk, jutalom, ha megpördül a pórázon akkor büntetés (általában jelzés értékkel, tehát nem erővel, de rácsapok kettőt a fenekére).

Kb 2 hónapja feküdtünk rá jobban a témára és már elértem azt, hogy 90%-ban már csak nyugodtan nézi ahogy elmegy egy autó, a maradék 10%-ban még rá kell szólnom, de büntetni már nem kell.

2014. aug. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!