Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent pontosan a pórázzal...

Mit jelent pontosan a pórázzal történő fenyítés, hogyan néz ki?

Figyelt kérdés
Főként kiskutyák esetében étdekelne. Videót, fényképet szívesen fogadok! Köszi szépen a válaszokat.

2014. aug. 25. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Én nem tartom jó ötletnek, hogy a pórázzal kösse össze a fenyítést a kutya, mert adott pillanatban mást fog érteni rajta, mint amit te szeretnél.
2014. aug. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én olvasatomban azt jelenti, a pórázzal egy gyors, erőteljes rántás , tiltó szó kíséretében.
2014. aug. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

cesar millan videók.


Amúgy póráz valóban valamilyen rántást tiltás. Máshogy nem fegyelmeznek, max folytónyakörvvel.

2014. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
En a rantast nem neveznem fenyitesnek, nem is arra szolgal, hogy befenyitsuk a kutyat, hanem hogy egy adott pillanatban mutatott viselkedest korrigaljunk. Nekem alapvetoen tetszik Cesar porazkezelese, neha talan egy kicsit sok, kolyok eseteben pedig egy konnyed rantas boven elegendo.
2014. aug. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Légyszi, ne használd a fenyítés szót, mert ilyen szövegben egy kicsit másra asszociálnak az emberek :) Amúgy egy határozott rántással tudod korrigálni a kutyád viselkedését, fokozhatod hanghatással (kicsit rákiabálsz, stb) is. Nem az a lényege, hogy minél erősebbet rántsál bele és azért zökkenjen ki a negatív viselkedésből, mert fájt neki, hanem mert gyors jelzést adsz neki, hogy nem tetszik, amit művel. Mások is írták már, Cesar Milan videókat keress neten, elleseheted, hogy ő hogyan csinálja :)

A 3-as válaszoló foJ(!)tónyakörvre vonatkozó ötletét pedig hagyd figyelmen kívül, nem a tiltás a lényege, és nem mindegy, hogyan használja az illető...

2014. szept. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja, és semmiképp ne csapj rá pórázzal, mert nagyon is jól tudja, mi volt az ütés pillanatában a kezedben, és legközelebb félhet, ha ráteszed a pórázt, rosszabb esetben netán oda is kaphat...De ha nagyon tanácstalan vagy, inkább menj el kutyaiskolába vele. :)
2014. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, megfogadom, koszi :) en nem is lennek kepes bantani, csak olvastam nevelesrol szolo cikkeket es ezt a frazist, hogy porazzal torteno fenyites [sic!] nem tudtam pontosan ertelmezni,
2014. szept. 7. 12:48
 8/8 anonim ***** válasza:
Mégis, milyen szövegkörnyezetben használták a pórázzal való fenyítést?
2014. szept. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!