Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Őszintén, van valaki itt, aki...

Őszintén, van valaki itt, aki ilyen vagy olyan okokból úgy döntött, rossz ötlet volt border collie-t tartani, és túladott rajta?

Figyelt kérdés
NEM ítélkezni akarok, csupán kíváncsi vagyok az okokra és miértekre. Köszi szépen a válaszokat.s

2014. aug. 26. 00:16
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Szia :) nekem nem volt borderem, remélem ettől még értékes lesz a válaszom.

A border, mint minden "haladó" kutyás tudja, egy rendkívül intelligens fajta, aki igényli a társaságot, azt, hogy agyilag, illetve szellemileg fárasszák.

Nagyon sokan vannak, akik azért vesznek kutyát, mert hogy jaj milyen szép, nagyon kell. Na most, én tényleg nem akarok általánosítani, de aki így választ kutyát, az nem hiszem, hogy sokat tudna az egész szaporító-tenyésztő hercehurcáról, neki úgymond mindegy, honnan van, csak legyen, lehetőleg minél olcsóbban. Szintén nem akarok általánosítani, de azt is tudjuk, a szaporítókat mennyire érdekli a kutyák egészsége, mennyire figyelnek oda pároztatás előtt, hogy ne legyen beltenyészet.. Természetesen ez beteges, egészségtelen. A kutyák ugyanúgy "deformálódhatnak", mint a vértfertőző emberek gyerekei (ezért nézett ki jó pár király, királynő úgy, ahogy, mert ilyen a beltenyészet.)

Na tehát. Kezdő kutyás kitalálja, hogy neki tetszik a border collie (szerintem is gyönyörű fajta, úgyhogy megértem) de emberük nem ért ahhoz, hogy mik egy kutya szükségletei. Ha a kutya szükségletei nincsenek kielégítve, akkor legyen bármilyen okos az a border collie, ott vezeti le az energiáját, ahol csak tudja: ás, rágcsál, széttép, ellop dolgokat. Ezek a dolgok egy kezdő kutyás simán kiboríthatnak.


Ez az én véleményem. :)

2014. aug. 26. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Mielőtt le lennék pontozva, hozzáteszem, igen, van egészséges kutya szaporítótól, igen, van beteg kutya tenyésztőtől. Egészséges embereknek is születnek beteg gyermekei, nem erről van szó. A lényeg az, hogy hány beteg kutya születik hány egészséges kutyára szapinál és tenyésztőnél.

Egyébként az egészet azért írtam bele, mert a nem ellenőrzött vérvonal eredménye lehet egy teljesen ideggyenge, kiszámíthatatlan kutya. Border is.

2014. aug. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Borderem van,sose adnék túl rajta. De őszintén,rengetegen megteszik. A fajtamentőkhöz rendszeresen kerülnek borderek a gazdától,mert nem kell nekik. Nem bírnak vele,túl mozgékony,rosszalkodik,nincs rá idejük. Sokszor már kölyökként túladnak rajtuk
2014. aug. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Szia :)

Gondolom te vagy az a kérdező aki bordert szeretne.

Első kutyások közül sokan túladnak rajtuk mert hogy: túl sokat eszik,túl sokat mozog,rosszalkodik. Stb.

Sőt akinek sok kutyája volt még néha ők is beledölnek a kardjukba. És ők is odaadják.

Nekem sok kutyám volt mielőtt a bordert választottam. Igen sok munka és iszonyatosan :makacs és irigy fajta.

2014. aug. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
De én így szeretem. Sosem tudnék túladni rajta. Sok vele a munka és nehéz fajta. Az első 1 évet túl kell élni megmondta a tenyésztő.
2014. aug. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
En vagyok az aki Fro-ban kisvarosban lakasban tartja a borderet :-)
2014. aug. 26. 10:32
 7/9 A kérdező kommentje:
En sem lennek kepes SOHA tuladni rajta, hiszen teljes szivembol szeretem
2014. aug. 26. 10:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Egy borderes film.

Szerintem szemlélteti,hogy mennyi mozgásra,törődésre is van szüksége ennek a fajtának.


[link]


Sokan szerintem nincsenek tisztában azzal mire is képes ez a fajta.

Nem véletlenül legjobb sportkutyák.

2014. aug. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm szaporítótól vett Bordert. Terápiás kutyának akarta de ugye sok pénze nem volt rá. Mikor hozzájuk került mindenkit harapott. Többször az én kis keverékemet is. Igyekszik tanítani, több-kevesebb sikerrel. Szerintem az ilyen agresszív , idegbeteg, szaporított bordereken gyorsan túladnak a legtöbben :(
2014. aug. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!