Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám 9 hetes, és...

A kiskutyám 9 hetes, és egyszerűen össze-vissza harapdál, bármit is próbáljak meg vele csinálni, és bármennyire imádom, eléggé zavar. Mit tegyek, hogy csillapodjon ez az állapot? (játékos harapdálásról van szó, de van, mikor bedurvul. )

Figyelt kérdés
Valami tipp, hogy ráüssek az orrára, seggére, vagy esetleg lenyomjam a fejét amíg nem ad ki hangot, hogy hagyjam békén? (ezt javasolták, mert állítólag az anyukája is ezt tenné vele, hogy leálljon. )

2014. aug. 26. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
39%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=harap+a+kisk..

Most mondd, milyen egy kutya? Harap, ahelyett, hogy például pirospacsit játszana veled.

2014. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Amikor túl nagyot harap, akkor jajdulj fel úgy hogy hallja (az almontársai is így jeleuzték egymásnak játék közben, ha fájt nekik valami), majd fordulj el tőle és egy ideig ne figyelj rá, csinálj úgy mintha ott sem lenne. Előbb utóbb rá kell jönnie, hogy ilyet nem szabad.
2014. aug. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%
Még nagyon fiatal, van egy rossz hírem: egészen addig fog rágni és harapni ameddig nem esnek ki a tejfogai. Ez kb. még 2-3 hónap, mire teljesen leváltja a fogait. A kutyát nem szabad leszokatni a harapásról, hiszen a kutyák 'így kommunikálnak egymás közt'. Meg kell tanítanod, hogy ne harapjon erősen, bár ez ebben a korban szinte lehetetlen. Tűéles tejfogai csak úgy felszántják a kezdet, de egyébként csak úgy érzed, hogy nagyon harap, viszont nem erősen csinálja, a fogai tűélesek. Később amikor már meglesznek a maradandó fogai ez a harapás meg se kottyan majd neked. Ha nagyon bedurvul akkor rángasd meg egy kicsit a grabancánál, ettől nem lesz baja. A másik jó megoldás pedig az,ha otthagyod és csak akkor folytatjátok a játékot ha lehiggadt. 4-5 hónapos koráig pedig extra sok dolgot kell neki biztosítanod, hogy rágjon. :)
2014. aug. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első hozzászólás 'hasznosságát' úgy gondolom felesleges volt megerőltetned magad a mondat erejéig!


A többi választ pedig köszönöm szépen. Azért estem pánikba, mert nem rég hunyt el a 18 éves kutyánk, aki kiskorában nem ilyen magatartásra tett szert, így gondoltam hátha van, aki többet tud nálam.

Nagyon remélem, hogy ha kihullanak a mini éles fogai akkor leáll a harapdálással, mert így még csak simogatni sem lehet, pedig olyan kis puha szőre van, hogy öröm lenne dögönyözni:)

2014. aug. 26. 13:14
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem fog elmúlni a harapási kényszere, ha maradandó fogai lesznek. Ez nem egy betegség, ami elmúlik. Neked kell megtanítani, hogy ahogy s kutyatársaival játszana, az nem jön be az embereknél.
2014. aug. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, a családban 4-en vagyunk, mindenki nevelni próbálja a maga módszereivel.. Remélem rövidebb időn belül észreveszi magát, hogy fájdalmat okoz nekünk.
2014. aug. 26. 13:22
 7/10 anonim ***** válasza:
Meg kellene beszélni a családdal, melyik "módszer" az, ami érthető is a kiskutyának, és mindenkinek egyformán azt kellene csinálni.
2014. aug. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt tesszük!
2014. aug. 26. 18:20
 9/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Nem próbálni kell nevelni, hanem nevelni kell, nagyon komolyan!
2014. aug. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves Imola Ágnes! Nem azt kértem, hogy engem oktass, hanem azt, hogy milyen módszert vezessek be a kutyámon. Az agyam idáig nekem is eljutott, de azért köszönöm!
2014. aug. 29. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!