Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a labrador...

Mi a véleményetek a labrador retriverről?

Figyelt kérdés
2014. aug. 27. 01:00
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
nekem az egyik kedvenc fajtám:) szép, aranyos...nem tudom mire vagy kíváncsi:D
2014. aug. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Sajnos eléggé túl lettek tenyésztve, ebből kifolyólag nehéz teljesen egészséges kutyát találni (unokatestvéreméknek sajnos nem is sikerült). Amúgy barátságos és aranyos kutyák család- és gyerekbarátok. De nem házőrzők!
2014. aug. 27. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg családbarátok, és tényleg nem jó házőrzők... Túl jóságos lények!

Ugyan nekünk egy keverékünk volt, aki nagyrészt ilyen fajta meg valami más, de szinte minden igaz rá, amit a fent nevezettről írni szoktak. Kivéve a hízékonyság, szerencsére nem lett dagi.

2014. aug. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sok jó tulajdonságuk van, de sokan nem tudják, hogy a Retriverek 16%-a Rákban hal meg.
2014. aug. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
34%

szia!


Nekem nincs jó tapasztalatom a labradorokról, de nem a kutyák tehetnek róla! Mikor megveszik, még nyugis, és azt hiszik, nagy korában is olyan marad. Viszont ez nem igaz, rengeteg nevelés és mozgatás kell hozzá.

És egyszer csak lesz egy kamasz gumibogyószörptől duzzadó ugrabugra kutyájuk, és ott elvesznek. én többet is ismerek, akiket már nem is sétáltatnak, mert nem bírnak velük! Bevallottan azért nem viszi sétálni, mert a kutya elhúzza. Vagy ki sem engedi a kennelből...


Szóval csak olyannak szabadna venni labradort, aki tudja, hogy nem egyből lesz belőle vakvezető nyugodtságú kutya...


Az egyik ismerősömét meg kell fogni, ha valaki megy hozzájuk, annyira agresszív....ennyit erről..

2014. aug. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nek o a kedvencem :) nagyon szelid es sose harapna meg senkit.. eert nem jo hazorzo de nagyon alkalmas csaladi kutyanak.. :D imadom oket
2014. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Labradorokból hiányzik az agresszió, a félelem és nagyon nyugodt kutyák. Kölyökkorukban olyanok, mint az elefánt a porcelánboltban, de mire felnőnek addigra teljesen megkomolyodnak (persze megfelelő nevelés mellett!)ezért lehet őket vakvezetőként és segítőkutyaként is használni. Ha tenyésztett Labit veszel, szinte kizárt, hogy diszpláziás lesz és a többi betegség is nagyívben elkerüli majd. Ha szaporított akkor agresszió és betegségek i felléphetnek. Nekem mindig is a kedvenc fajtám volt a Labrador. :) Gyönyörű kutyák, bár egy duci Labi nem szép, ezért nagyon figyelni kell az etetésre. Hiába mozogsz vele eleget, ha túl sok ételt kap. Elhízik és lusta lesz, így mozogni sem fog már, így alakul ki a kövérség. Egyáltalán nem kielégíthetetlen a mozgásigényük. Mivel egy egészséges Labrador minimum 25 maximum 40 kg (bár ez már eléggé a felső határ)ezért nem mozognak annyira könnyedén és annyira sokat mint pl. egy Border Collie. Egy átlagos ember simán kitudja elégíteni a mozgásigényüket napi kb. 4-5 óra foglalkozással. Iszonyat könnyen tanulnak, a hetedik legokosabb fajta a világon. Kezdőknek is ajánlott. Ha kérdésed lenne a fajával kapcsolatban még nyugodtan írj privátot, nekem is van Labim és már régóta tanulmányozom a fajtát. :)
2014. aug. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nekem is labradorom van. szép egészséges kutya. okos meg minden, ilyen jó kutyám még nem is volt. de rossz, néha kiművel olyan dolgokat amit nem kéne de csak véletlenül. pl. kikaparja a kertet, legyúrja a virágokat meg ilyen kisebb csínyek. házőrzőnek ő se jó, de ha meg kell védeni akkor utasításra gond nélkül neki ugrik a másiknak. az idegen kutyákat bántsa mindaddig amíg nem mondom hogy nemszabad. és nagyon jó adászkutya, volt már vadászaton is. ezek labradorra illő tulajdonságok?
2014. aug. 28. 22:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém törzskönvezett volt és védte a házat az idegenektől és magát is apámat is és a azokat a kutyákat akiket szeretett tehát a család vagy a falkatagokat. És mindíg tudta mikor kell. Amúgy teljesen békés jókedvű és idős koráig játékos volt.
2016. ápr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Valóban nincs benne semmi agresszió nem támad de félelem sincs benne mert nem erre lett tenyésztve de keményen megvédi magát ha szükség van rá és a családtagokat és a házat is őrzi. A kiegyensúlyozottság a türelem és a játék mintaképe.
2016. ápr. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!