Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek van tapasztalata...

Valakinek van tapasztalata arról h szapòrítótol vett kutyát? Jó ötlet volt?

Figyelt kérdés

2014. aug. 27. 08:59
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
45%

Én családi kedvencek kölykét vettem meg. Rendes körülmények, szerető gazdik. Csak két kutya, nem rendes szaporítótelep. Nem bántam meg, és a kutyám tökéletes. Megfelel a standardnak, okos, egészséges, semmi baja. A szülei gazdájával tartjuk a kapcsolatot, eddig mindenben segített, ha kérdésünk volt.

Nem lett volna pénzünk tenyésztett kutyára.

Tudom hogy le fogtok pontozni, de nem izgat.

2014. aug. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
34%

szia!


Tudom, hogy abszolút le lesz pontozva a válaszom, de nem érdekel :))


Juhászembertől vettem mudit 7000Ft-ért, és nem bántam meg! Olyan ösztönei vannak, hogy elképesztő! Egyszerűen lesi minden szavam, imádom. Most lesz 5 éves novemberben,még nem volt beteg :) Mindenkivel normális a nagymamámtól a 2 éves keresztfiamig.

Nem vagyok biztos benne, hogy egy törzskönyves mudinak is ennyire jók lennének még az ösztönei, és ez nekem nagyon fontos volt!!

Hamar tanul, okos, értelmes. Nyitott kapun akkor sem egy ki, ha nem vagyunk otthon/éjszaka van. Olyan hűséges, hogy séta alkalmával komolyan zavarni kell el magunktól, hogy menjen már szaladjon egyet a réten.


Van összehasonlítási alapom, mert volt már spánielem, beaglem, de ég és föld a juhászkutya és a vadászkutya viselkedése.

2014. aug. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Sajnos ezzel pénzt adsz neki, ő meg tovább csinálja. Kis ketrecben egymás hegyén tartják az állatokat, ételt is úgy adnak neki hogy a zsúfolt kis ketrecbe beraknak egy tálat és az erősebb eszik rendesen a többi csak csipeget! (tisztelet a kivételnek, mert vannak tisztességesek).Állatvédők által megmentett(természetesen szaporítóktól ) 1 éves kutyát fogadtunk örökbe aki úgy félt mindentől mint a tűztől. 1 éve van nálunk és még mindig csak úgy tud enni hogy be van zárva egy szobába egyedül hogy ne féljen a többi kutyától aki nálunk van (pedig ők nem mennek tányérhoz amíg a másik ott van).


Remélhetőleg te egy normálisat támogattál a pénzeddel és nem egy szörnyet. Bár én szerencsére örökbefogadó párti vagyok. Sokkal jobban szeretem a személyiségüket azoknak a kutyáknak :) Sok sikert a kutyához !

2014. aug. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem a kérdèsbe írni hogy border collie érdekelne :)
2014. aug. 27. 09:18
 5/39 anonim ***** válasza:
7%

Az én kutyám szülei állatok között voltak egy birtokon, nem ketrecben..

Azért ez a ketreces dolog nem olyan elterjedt. Sokkal gyakoribb, hogy egy kan és egy szuka van, és azoktól árulnak kölyköt. legalábbis Magyarországon a családok egy részében. Biztos van ketreces is, én elhiszem, mert láttam már egy-két videot, de nem ez az általános.

2014. aug. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Utolsó én igazából olyanra gondoltam hogy egy kis takaros helyen 2 egyforma kutya( direkt nem fajtisztát írtam mert nem baj ha 1 nyolcad részben pl. Foxi) és azok összemelegettek aztán lettek kölykök. Konkrétan én nem azkkra gondoltam akik orba-szájba izéltetnek a kutyájukkal. Nem. Dehogyis
2014. aug. 27. 09:23
 7/39 anonim ***** válasza:
79%

szia!


Bordert nem igazán tudsz nem törzskönyveset venni. Mégpedig azért , mert bordert nem nagyon használnak terelésre kis hazánkban. Vannak juhtartó rokonaim, nekik is volt, de leadták, nem vált be dolgozni. Szerintem normálisat csak törzskönyveset kapsz. Eygszerűen nincs hagyománya itt, ösztönerőset nehéz törzskönyv nélkül beszerezni. Érted, hogy mit akarok, ugye?

Eleve törzskönyveseket hoztak be az országba, ami kiállítási vérvonal. Ez az egy vérvonal van az országban. Nem találsz másfajtát. Aki törzskönyv nélkül hirdeti, annka is abból a vérvonalból an kutyája, akkor meg mindegy, ha megveszed a törzskönyveset, és kisebb eséllyel lesz beteg.


Nekem volt választásom, mert magyar fajtát vettem. De neked külföldre kellene menned,ha választékot szeretnél.

2014. aug. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
20%
3-as, pont az a baj, hogy általánosítotok. Én megértem, hogy menhelyen dolgozók nem támogatják a szaporítást, de az azért nem igaz, hogy aki nem tenyésztő, az mind kegrecben tartja a kutyáját és rettegésben kell élnie 20 másik mellett! Ahonnan én vettem, ott csak kettő van, második alom 5 év alatt, a kölyköket ugyanúgy babusgatta, szeretgette, szomorú volt mikor elvittük, de azért örült is, mert tudta hogy nálunk jó lesz neki. Nagy kertes házban élnek amúgy, a kutyák mindig ki vannak engedve, még kennelük sincs. A kölykök tiszta helyen voltak, és mindegyik jó gazdára lelt. Szóval nem kell mindenkire azt mondani hogy mocskos szaporító.
2014. aug. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
98%

Most csak arra vársz, hogy valaki azt mondja, vedd meg azt a border collie-t úgyse lesz semmi baja és biztos, hogy nem szaporítótelepről lesz. Beteg se lesz mert hát a keverékek egészségesebbek mint a törzskönyvesek ... Aztán majd jó ráfázol, de tanuló pénz mindenkinek kell. Úgyis a te döntésed mit csinálsz mi nem nagyon szólhatunk bele szabad akaratod van, ha meg te nem veszed meg majd lesz olyan más hülya aki megveszi. Itt nem a törzskönyvről van szó ugye tudod? Nem 5000 Ft-ról. Hanem a szűrésekről és az egészségügyi garanciáról. Nem tudom, hogy fogsz majd sportolni egy diszpláziás ( csípő ficam pl.) kutyával. De majd te megoldod kifizeted a műtétet ami kb 150 000 Ft vagy a kutya soha nem fog lábra állni és 15 méternél többet gyalogolni.



Mondom dönts te a döntés a te kezedben van, mi csak tanácsokat adunk vagy elfogadod vagy nem. Beleszólni az életedbe nem tudunk és nem is szabad nekünk.

2014. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
19%

#8 Ott van hogy tisztelet a kivételnek ;) Meg kihangsúlyoztam hogy van normális szaporító is :)

(3)

2014. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!