Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » /Babezia/ sajnos tegnap az én...

/Babezia/ sajnos tegnap az én kutyám is belesett, nem tudom mit csináljak!? Többi lent.

Figyelt kérdés
Tegnap reggel kezdődött az egész, ki se akart jönni a házábol, ugyhogy szoltam is a dokinak. 40 fokos laza volt, pár percig rangatozott a feje. Alig birt labra allni, en vittem a kezemben. Beadta neki a doki a szurit, meg mellé valami antibiotikumot. Este folyamatosan csökkent egy picit a láza, ma már jobban van, bennt van a szobaba most de reggel kivittem, és mikor vissza mentem érte, magától kijött a hazabol, előtte csak porazzal jott ki. Eszik rendesen, iszik, és a vizelete is már kezd sárgás lenni, ja és nem lazas. Tud menni egyedül, a lépcsőn is , de azért ott vagyok szorosan mellette le ne essen. De viszont a feje megint elkezdett rangatozni picit nem sokaig meg nem is vészesen. Nem tudom mit adjak neki esetleg? Vagy, hogy így, hogy ma is rangatozott a feje, mi lesz a szövődménye? Rengeteg cikket elolvastam, de reszletesen egyik sem írta le. A doki meg csak annyit mond,h kedveskedjunk neki.. Volt valaki hasonló helyzetben? Nem tudom mit csináljak, tanácstalan vagyok. Ja es nagyon erős szervezete van, fiatal 2 évesalig múlt Ambull.
2014. aug. 27. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is nemrég volt babéziás, de ő viszonylag gyorsan felépült. Akkor épp nagyon meleg volt, ezért gyorsan felszökhetett a láza, mi adtunk neki algopirint, ettől jobban lett, még ezen kívül egy alkalommal kapott, aztán már nem kellett.
2014. aug. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Azt mondta a doki, hogy csak akkor adjunk neki ha 40 fok fölé emelkedik a láza, mert, hogy addig is dolgozik a szervezete a bacik ellen. És nalatok nem lett szövődmény? Fejrangas? Mert én ettől félek nagyon, hogyha felepul is maradando lesz :(
2014. aug. 27. 12:54
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Amit te tudsz tenni, hogy felhívod a dokit és megkérdezed tőle, hogy normális e a dolog. Ő válaszolni fog, itt csak tippeket fogsz kapni!
2014. aug. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy még ma idáig nem volt elérhető próbáltam hívni. :/
2014. aug. 27. 13:02
 5/16 Akiteki ***** válasza:
100%
Próbáld újra. Vagy inkább vidd be a rendelőbe.
2014. aug. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Folyamatosan próbálom. A kocsi most páromnál van, a rendelő meg messze van, innen kb 5 km a város másik fele.
2014. aug. 27. 13:13
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem, nálunk nem lett semmi baja. Talán neki is kicsit dülöngélt a feje, de nem volt vészes.
2014. aug. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat egyébként :) most vittem le picit az udvarra, fokozatosan mindig többet vagyunk lett de már szaladgált meg ugatta az erre járó embereket :) meg a vizelete már nagyon minimálisan volt csak véres. De azért még nem merek teljesen örülni mert ez nagyon komoly betegség :/
2014. aug. 27. 13:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha már szaladgálni meg ugatni van kedve akkor nem lesz semmi baj, meg fog gyógyulni. ;) (szerintem maradéktalanul, de ezt nyilván doki mondja meg.)
2014. aug. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Remélem :)
2014. aug. 27. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!