Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a kutyával...

Mi a véleményetek a kutyával való tömegközlekedésről?

Figyelt kérdés
Mikortól lehet szerintetek? Szoktak lenni konfliktusaitok? Értek már atrocitások? Mik a tapasztalataitok, véleményetek?

2014. aug. 27. 14:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajátomat még sosem vittem, de mindig imádom nézni őket, hogy milyen kis szófogadóak, intelligensek. :-) Imádom az utazó kutyákat, mert sokat elárul róluk.
2014. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én amikor már a szobatisztasága megbízható volt, elkezdtem vele közlekedni. Először csak-egy-két megállót, hiszen 4 hónaposan még nagyon izgága, aztán ahogy láttam, hogy már szokja egyre hosszabbat. Eleinte nem kellett szájkosár, nem szóltak, fél évesen azonban (sztem a mérete miatt) már fel kellett tennem.

Konfliktus nem volt, de nagyobb méretű kutyáktól szoktak tartani, még ha nyugodtan fekszik is a lábam előtt. De szerencsére többen vannak akiket egyáltalán nem zavar, sőt gyakran jönnek simogatni.


Kutyás ismerőseim szoktak mesélni "panaszkodókról", de elvileg ha pórázon, szájkosárral viszed és jegye is van, senkinek nem lehet ellenére.


Egy dogos ismerősöm a mozgólépcsőt is megállíttatja, hiszen jegyet vett és senki ne várja el, hogy a 70kg-os kutyát kézben vigye.


Én a mozgólépcsőt kerülöm, mert ugyan csak 30kg a kutya, de nem szívesen emelgetem mozgólépcsőn.


Ez az egy dolog van, ami némileg korlátozza nálunk a közlekedést.

2014. aug. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ja, még egy dolog. Sajnos az emberek gyakran figyelmetlenek, főleg ha tülekednek a buszon, fokozottan kell figyelni a kutyára, ne lépjenek rá, a gyerekek ne hadonásszanak felé stb. De ez végülis minden zsúfoltabb helyen így van.
2014. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
debreceni vagyok, kutyasuliba megyünk. Ez az első alkalom, hogy nem tudtam fuvart intézni, így marad a DKV. Kicsit izgulok, ezért vagyok kíváncsi tapasztalatokra. Mi sem mennénk sokat, kb 10perc-negyed órás út. Teljesen szobatiszta, ezzel nincs gond, viszont elég nagytestű és ráadásul rotti keverék, tehát előfordulhat, hogy megijednek tőle. A DKV honlapján az van, hogy csak akkor utaztathatom, ha megveszem neki a jegyet, ám azt hallottam, hogy sok buszsofőr így sem engedi, mert "zavarja a többi utast"
2014. aug. 27. 14:52
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, ez itt Pesten is így van, elvileg a buszsofőr megtagadhatja, hogy felszállj, de szerintem ez max agresszív kutya esetében jogos. Ha nyugodtan viselkedik, van szájkosara, póráza és jegye, akkor nem kellene belekötni.

Nézd meg a DKV szabályzatát, mi a feltétele a kutya utaztatásának.


Szerintem ha nincs alapja amiért kizár az utazásból, panaszt lehet tenni.


Igazából ha a sofőr felenged a többi utassal nem kell foglalkozni. Mindig lesz akinek nem tetszik.

2014. aug. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sippara ***** válasza:
100%
Rendszeresen BKVzunk szintén roti keverékkel, heti kétszer-háromszor minimum. Póráz, szájkosár, humorérzék(!!!) ne maradjon otthon, növessz legalább egy plusz szemet, hogy kettő a kutyán, egy a többi utason lehessen, ha megvan a farka, akkor azt pakolászd, hogy rá ne lépjenek (nekünk hála az égnek már nincs farkunk - mármint a kutyának :D), lábakkal, fülekkel ugyanez, a kutya üljön vagy feküdjön remélhetőleg alattad/ülés alatt, így a legkisebb az esélye, hogy bárki rálép.
2014. aug. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a válaszokat meg a tanácsokat!

Kissé izgága, a kapcsolatunk sem a legtökéletesebb, ezért szántam rá magam, hogy nem maradunk itthon. Úgy gondolom, jót tesz nekünk a kapcsolat mélyítése céljából némi extra feladat, remélhetőleg gördülékenyen fog menni minden, hiszen nagyon szépen haladunk a suliban is, mostmár gyakran keresi a szememet idegen helyzetben, nem menekül és nem agresszív.

Rotti-agár mix, úgy hoztam ki a gyepiről, hogy már nem volt farka. Nagyon hasonlít egy dobbermanra, éppen ezért aggódok, hogyan fogják fogadni a buszozók. Egyébként mindent előkészítettem már, a tömérdek illatozó virslitől kezdve a szájkosáron át. Jegyet előre megvettem neki, hogy azzal ne tartsuk fel a többi utast, hogy a buszsofőrrel koketálunk, a póráz meg alap, itt nagyon büntetik, ha nincs a kutyán.

2014. aug. 27. 15:08
 8/16 anonim ***** válasza:

Két dolog, bár lehet ezzel nincs gond.

Szokva van-e a kutya a szájkosárhoz? Mert elsőre általában hiszti, majré van. Ne a buszon jöjjön rá.

Másik, ha még sosem utazott buszon lehet elsőre megijed. Nem ugyanaz mint kocsiban utazni. De ezt mondjuk csak úgy lehet szoktatni, ha felszállsz.


Én hiába utaztatom 4 hónapos kora óta a buszt pl utálja. Az alacsony padlóson még elvan, de a másik fajta főleg ha rángat is teljesen kikészíti. De mondjuk ő max lelapul. csak leszálláskor menekülésszerűen távozik.

2014. aug. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Itt csak lapospadlós van, szerencsére. Nem volt még rajta szájkosár, de télen pl. kabát meg cipő igen, azokkal elvolt, bár a cipő eleinte vicces volt. ma rápróbáltam a kosarat (textil), elvolt benne, nem gondolnám, hogy balhé lenne. Autózni imád, ha éppen a mi kocsinkkal megyünk valahova, vagy én viszem valahova, sokszor hamarabb bent van, mint én. nagyon remélem, hogy így tanszünetben, a 4órás csúcs után már nem is lesznek sokan és a sofőr is felenged minket. Nameg hogy nem fog pánikolni és minden zökkenőmentesen fog menni. Már most mantrázom magamban, hogy nyugodt leszek és határozott:) Tanuló gazdi vagyok, egy menhelyes- problémás kamasszal, még több akadályt ide elém!
2014. aug. 27. 15:28
 10/16 anonim ***** válasza:

A szájkosarat még párszor tedd fel rá szoktatásként rövid időre és kösd össze valami kellemessel, pl. séta előtt felteszed. Persze csak rövid időre.

Én a kölyökkutyámmal anno úgy gyakoroltam, hogy a közelünkben levő BKV végállomáson álló buszra mentem fel, végigmentem vele a buszon, majd leszálltunk (az még nem alacsonypadlós volt akkor). Aztán egy-két alkalom után mentünk is egy-egy megállónyit.

2014. aug. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!