Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fegyelmeznétek (kistest...

Hogyan fegyelmeznétek (kistestű) kutyátokat, ha az asztalra felugrana és az otthagyott ételt enné?

Figyelt kérdés

Lehet hogy rosszul reagáltam le a helyzetet. Én kiabáltam vele és megrángattam a grabancánál kicsit.

Mást kellett volna, vagy ilyen szintű pofátlanságnál ez nem túl súlyos fegyelmezés?


2014. aug. 27. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
ha nem megy szép szavakkal, erős hanglejtéssel, akkor bizony el kell kapni a grabancát és tudatosítani a kis agyában hogy ezt bizony nem szabad.
2014. aug. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. :)
2014. aug. 27. 19:37
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Ha észreveszem akkor bizony repült volna fél métert, de úgy, hogy az asztal közelébe sem ment volna egész életében.....
2014. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én egy határozott "Nem szabad!" kíséretében simán lelökném az asztalról. Tudom, durvának tűnhet, de egyszer kell csak megtenni. Ez tényleg olyan fokú pofátlanság a kutya részéről, hogy én is ilyen pofátlanul reagálom le.
2014. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 sippara ***** válasza:
100%
Nálam ilyenért már hörgés-tépés-földindulás-apokalipszis van.
2014. aug. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezért kiabáltam én is vele kb 1 percig hogy: Mit csináltál, hogy képzeled, stb...

Meg az elején megrángattam a grabancát.


De legszívesebben én is megröptettem volna, hogy őszinte legyek....

2014. aug. 27. 19:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva a "röptetés" mondjuk inkább úgy, hogy egy könnyebb testi fenyítés , egy kutya számára sokkal természetesebb, egyértelműbb , és elfogadhatóbb(!) közlése a nemtetszésnek, mint a kiabálás.


Pláne egy egy percig tartó kiabálás. Nézz meg egy anya kutyát , vegyél róla példát, hogyan fegyelmezi a kölyköt. Egy idegileg stabil kutya nem fog egy percig ugatni.

Ha hanggal fegyelmez, mordul egyet. Ha az nem segít, odakap. Nem erősen, de félreérthetetlenül! És soha nem idegesen, hanem mindig tanító jelleggel, és nem zökkennek ki a nyugalmukból.

A kutyák számára ez sokkal inkább egy stabil, higgadt vezető képét festi le, mint holmi hangoskodás, aminek maximum a hanglejtéséből sejtheti, hogy van valami bajod.

2014. aug. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Az a baj hogy én ezt nagyon jól tudtam/éreztem. ezért is tettem fel ezt a kérdést, hogy legközelebb, hasonló szituációban (mikor ekkora pofátlanságot tapasztalok) hogyan kellene reagálnom. :)

Látom,nem az én eltúlzott reakcióm volt hogy legszívesebben kézbekapnám és "ledobnám" az asztalról! :)

2014. aug. 27. 20:26
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
ne szidd percekig. Elfelejti miért is szidtad le, így teljesen hasztalan. Vagy esetleg a szidást közben máshoz kapcsolja. Rövid legyen a fenyítés.
2014. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. aug. 27. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!