Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik nyakörv a legjobb...

Melyik nyakörv a legjobb kutyának? Esetleg hám?

Figyelt kérdés
1 éves rottweilerem van,és fojtó nyakörvvel szoktam sétáltatni.Az utcán ha meglát egy másik kutyát vagy egy macskát mindig húzna,meg majdnem elránt.De még akkor se nyugszik le amikor már nagyon szorítja a fojtó,és ezért nem akarom ezzel.
2014. aug. 27. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
A nyakörv mindegy ha nincs szocializálva és megnevelve a kutya még szögesben sem tartod meg. Irány a kutyasuli vagy egy rottweilerrel ennek nem lesz jó vége.
2014. aug. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szépen repülnél, ha hám lenne a kutyádon! :)

Tudod, mire való? HÚZÁSRA.

A fojtóval meg nevével ellentétben nem fojtunk, hanem hirtelen erőteljes kellemetlenséget okozunk a kutyának, amivel azt érjük el, hogy a kutya abbahagy egy általunk nem kívánt viselkedést. Szóval rosszul használod a fojtót.

Menj kutyaiskolába, ott segítenek Neked.

2014. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy roti ha rászokik a rosszra nehéz vele. De még egy éves, fiatal, könnyen megtanítják a jóra, utána csak gyakorolnod kell vele. Egyébként hámot semmi esetre sem szabad rárakni, nem tudnád féken tartani. a fojtó jó de meg kell tanulni a helyes használatát annak is
2014. aug. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

mondjuk meg kéne tanítani sétálni, és akkor nem rángatna mint valami idióta.


A hámot meg ilyen körülmények közt hanyagold mások esetleges testi épségének megóvása érdekében.

2014. aug. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor a fojtó meg a hámon kívül melyik a legjobb,mert úgy tudom a fojtó a legrosszabb.

Vagy légy szíves írjátok már le a használatát.

2014. aug. 27. 22:36
 6/8 anonim ***** válasza:
Itt alapvetően nem hiperszuper nyakörvre van szükség, hanem határozottságra a te részedről, meg kell nevelned. Én is akartam a kutyámnak fojtót, mert azt gondoltam, azzal könnyebben megtanul majd sétálni. JÓL tettem, hogy nem dobtam ki rá pénzt feleslegesen! Anélkül is meg lehet tanítani neki, hogyan közlekedjen. Ha húz, akkor te ne folyamatosan húzd vissza, hanem ránts egyet rajta, majd engedj és ezt addig addig csináld, amíg nem éred el, hogy rád figyeljen.
2014. aug. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 sippara ***** válasza:
A fojtót tudni kell kezelni, nem túl nagy, nem túl kicsi RÁNTÁSOKKAL jelezni a kutyának, SOHA nem engedni belefeküdni, húzni benne, és jól kell tudni felhelyezni. De ha egy éve vontat a kutya a fojtóban, akkor valószínűleg már a normális kezelést sem különösebben érezné meg (már ha jól volt felhelyezve).
2014. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért a fojtó használata nem olyan egyszerű, hgy leírjuk neked 5 mondatban, aztán működik.

De tessék:

Bal oldalon vezetve a kutyát úgy helyezzük fel, hogy egy jobbra döntött P betűt formázunk és úgy húzzuk a kutya fejére. Jobb oldalon vezetve fordítva.

A nyakörv mindig a kutya füle tövénél legyen, ha lecsúszik a nyakára szart sem ér. Ezért fontos, hogy a lehető legrövidebb fojtót használd. Sokszor így is igazgatni kell.

MINDIG felfelé rántunk, sosem előre, vagy hátra. MINDIG határozottan, hirtelen, azonnal engedve. Ha jól van felhelyezve, akkor a nyakörv rögtön lazul.

A kutyának mindig kell a pozitív megerősítés. Magyarul: MINDIG legyen nálad jutifalat. Azonnal dicsérd, amint azt csinálja, amit szeretnél. Az elején akér 1 méterenként is dicsérd, ha nem húz. Ha nem dicséred, akkor minek csinálja?

De változatlanul az a véleményem, hogy KELL a kutyasuli.

2014. aug. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!