Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemények a Sheltie-ről?

LOTR kérdése:

Vélemények a Sheltie-ről?

Figyelt kérdés
Sheltie gazdák tapasztalatok? És kérlek írjatok le mindent róluk!

2014. aug. 27. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Intelligenciáját tekintve ugyanaz, mint a border collie, csak maga a kutya kisebb. Nagyon jó terápiás kutya lehet belőlük, iszonyatosan okosak. Agilityt, frizbizést nem ajánlom, persze lehet kistestű kutyákkal is, velük (sheltie-kkel) főleg, mert jó képességűek, de megterhelő a gerincüknek, főleg 1 éves koruk alatt. (Úgy értem, bizonyos feladatok, pl az ugrálás, természetesen nem az alagútra, hasonlókra gondoltam.)

De ugyanúgy megvan a "hibája", hogy nagyooon sokat kell vele foglalkozni. (Nyilván nem hiba, csak valakinek ez derogál.)

Mire vagy konkrétan kíváncsi?

2014. aug. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igazából a tapasztalatokra. Hogy mennyire hullik a szőre stb. Azokra a dolgokra amikre egy leendő Sheltie gazdának tudnija kell. :)

2014. aug. 28. 11:06
 3/4 anonim ***** válasza:
A szőre igényes, ha rendesen fesülöd (naponta) akkor azzal kijön a szőre, de természetesen emellett is hullik, viszont nem jobban, mint bármelyik másik kutyának :)
2014. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy hallottamn, hogy a rövidebb roszabb mert beleáll a szőnyegbe, a hosszút legalább látod! :)
2014. aug. 28. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!