Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen pórázt ajánlotok?

Milyen pórázt ajánlotok?

Figyelt kérdés
Kutyusom kb 14hónapos, gyaníthatóan labrador-staff mix. Nagyon okos. Most kezd kitelni, az 50centijéhez 25kg. Újabban iszonyat módon vontat, sokszor szinte repülök utána, pedig túlvagyok a mázsán. Jelenleg nyakörvet mindig visel, de hámon sétálunk. Nem akarok neki fájdalmat okozni, de eltekintenék a repülés okozta élvezettől. Szerintetek milyen pórázt, nyakörvet-hámot tegyek rá? Elvileg egy jólnevelt személyi segítőkutyává kéne válnia...

2014. aug. 28. 01:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nyakörvvel tanítsd sétálni. Ha azzal tanítod, megtanulja, hogy nem szabad húzni. Majd ha már szépen a lábad mellett sétál, akkor jöhet a hám. Hidd el, nem fogja magát megfojtani.


Pórázból pedig el lehet felejteni a flexit és társait, mindenképp olyan vegyél, akár lánc, akár bőr, amivel folyamatosan magad mellett tartod, tehát kb 1-1,5 méter hosszút.

2014. aug. 28. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyi, hogy nyakörvnél próbálkozhatsz fojtóval, ha az túl morbid, akkor a félfojtót ajánlom. Iszonyatos erő van egy kutyában, teljesen más a felépítésük, izomzatuk, mint az embereknek. Nekem a(z akkor) 6 hónapos tacskó testalkatú keverékem egy 160 kilós súlyt húzott el (természetesen azt hámmal).
2014. aug. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A póráz legyen 1-1,5 m ahogy írták előttem is.


Vegyél neki sima nyakörvet, vagy ha könnyen kibújik belőle akkor szövet félfojtót.A lánc fojtót szerintem kerüld, mert csak még jobban felingerelheti.


Húzás ellen a legjobb megoldás (két kézzel testhez szorítva fogod a pórázt), ha lecövekelsz mint a kőszikla és addig nem mész tovább amíg nem lazít a pórázon. Ha nagyon makacs, akkor teszel pár lépést hátra, ha lazít, indultok előre.


Ha kitartóan csinálod, hamar megérti, hogy nem ér el vele semmit, ha húz meg rángat.


Hámban is meg lehet tanítani, hogy laza pórázon sétáljon, de mivel erős és súlyos kutya, nehezebb visszafogni ha beindul, úgyhogy legyen nyakörve :)

Enyém csak 13-14 kg, hámban tanulta meg a laza pórázas közlekedést, de nyakörvre váltottunk mert könnyebb/egyszerűbb benne irányítani, elég forgalmas helyen lakunk, egyébként nem izgatna :) Van ereje rendesen.


Szoktam látni a környékünkön egy pitbullt-boxer keveréket, hámban sétáltatja a gazdája. A pasi lobog a kutya után :D

2014. aug. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!