Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ajánlotok? Hám vagy póráz...

Mit ajánlotok? Hám vagy póráz egy beaglenek?

Figyelt kérdés

kb 2 het mulva kapom meg ( jól döntöttem a fajta mellett és amint lehet veszek mellé egy másik kutyust is, hiszen úgy jobban érzi magát). Az lenne a kérdésem, hogy hámot vagy nyakörvet használjak? Vagy mindkettőt ? Azt tudom, hogy a pórázra 10 hetes korától lehet rászoktatni.

És ti mivel bélelitek ki a kutyaházat ? Én a szénára gondoltam, mert az jól megtartja a meleget :)



2014. aug. 28. 02:54
 1/10 anonim válasza:
0%
Attól függ hogy mennyire húz a kutya ha nagyon akkor hám
2014. aug. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első rosszat írt, ha nagyon húz, akkor nyakörv! Hámmal sokkal több erőt tud kifejteni, ezáltal még jobban fog húzni. Mindenképp nyakörvvel tanítsd, akkor is, ha nem húz. Majd ha a lábad mellett, vagy mögötted sétál, akkor jöhet a hám.

Kezdheted előbb is a pórázon sétáltatást, hülyeség 10 hetes koráig várni. Két hétig nem fogod sétáltatni a kutyát? (Mert ugye 8 hetesen hozod el, nagyon remélem.)

Széna tökéletes. Nálunk szőnyeg van, alatta szigetelés, de a széna is pont ugyanezt "tudja".

2014. aug. 28. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az első 2 hétben még barátkozunk egymással, megismerjük egymást. Nem dobom egyből a mélyvízbe, mert tudom hogy az útob mindenki letámadná, hogy jajj de édi kutya, pedig szegényt most választották el az anyjától és biztos meg lebbe rémülve.

Ezért kicsit várok :)

2014. aug. 28. 04:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Lassuk be... A beagle mar nem olyan kicsi hogy hammal keljencsetaljon. Az elso tenyleg hulyeseget ir. De a kutya majd elobb utobb azt IS megtanulharja h h kell poraz nelkul civilizaltan menni. Mert elvileg egy okos kutyarol beszelunk.
2014. aug. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Normális helyről származó kutya 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem fog felni az emberektől az első ket hétben sem. Egyébként ilyenkor még kerülni is kell a hosszabb lélegzetvételű sétákat, amíg nincs meg az összes oltás, nem célszerű túl sok kutyával találkozni. Ha udvari kutya lesz, csak akkor ne sétáltasd, ha lakásban lesz tartva, szobatisztaságra nevelés miatt le kell vinned aznap is, amikor hozzád kerül.
2014. aug. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Udvaron lesz, és nem is akartam sétáltatni az oltások előtt, csak az utcában ahol lakok.
2014. aug. 28. 15:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez úgy hangzik, mint amikor valaki azzal jön, hogy nem köti be magát, mert nem megy messzire.... Legnagyobb balesetem indulás után 30 méterre történt, esélyünk nem volt. ...
2014. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nos akkor megfogadom a tanácsodat vagy tanácsotokat :P és nem viszem sétálni sehova az oltások előtt :)

Szerintetek milyen kutyaház lenne megfelelő? Szeretnék újat venni mert az elhunyt kutyám háza már eléggé tönkrement.

2014. aug. 28. 16:41
 9/10 anonim ***** válasza:

A hámot felejtsd el amíg nem sétál stabilan nyugisan pórázon, utána már mindegy.

AZ első 3-4 oltást mindenképpen várd meg. A házba engedjétek be nagyon igénylu az ember társaságot.

2014. aug. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én a nyakörvet javaslom, a hámban jobban tud húzni és kibújni is, ha esetleg ahhoz támad kedve. Pórázhoz meg mindenképp elkezdheted szoktatni, ha mást nem otthon. Nekem vannak tenyésztő ismerőseim, még mielőtt gazdához adnák már megismertetik a kölyköket a pórázzal, sétálnak velük a kertben, emberekhez (természetesen a kölykök érdekében a legnagyobb egészségügyi óvatossággal) szoktatják, hangokhoz, stb...Nagyon fontos a szocializáció, amint lehet, vidd is el sokat sétálni és kutyaoviba is! :)
2014. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!