Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet, hogy a 12 éves...

Mitől lehet, hogy a 12 éves kutyám most kezd ugatóssá válni?

Figyelt kérdés

Eddig 11,5 év alatt (1,5 évesen hoztam el) nem ugatott ha járkáltak a lépcsőházban.

Egyedül kopogásra ugatott,meg ha az utcán is ugattak a kutyák.De egy "cssss"-el azonnal csöndbe is maradt.


Viszont már pár hónapja éjszaka,nappal tök mind1 ha hall vmi neszt ugat,ha a lépcsőházba járkálnak,ha pityeg a csengő(kódos) mindenre!!Alig bírjuk csendre bírni.

Csoda hogy eddig a szomszédok nem szóltak.


Nem tudom mi lehet a baja.Nem változott semmi.


2014. aug. 28. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

De, változott. Megöregedett. Romlik a hallása és már lehetséges, hogy nem tudja beazonosítani a hallott zajokat a régi megszokottakhoz.

Vegyél ugatásgátló nyakörvet, ha tartasz a szomszédoktól.

2014. aug. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából nem csak a szomszédoktól tartok,csak mi se tudjuk magunkat ki pihenni,mert éjszaka többször is csitítgatni kell.Van,hogy a szóra nem hallgat és ki kell menni oda ahol éppen ugat(előszoba vagy nappali).Aztán helyére küldeni.
2014. aug. 28. 12:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem is rögtön az jutott eszembe, hogy romlik a hallása. Ennyi idősen ez már gyakori, és az is erre utal, hogy csak akkor "fogad szót" a parancsnak, ha odamentek hozzá. Teszteld: állj meg a háta mögött úgy, hogy ne lásson, és tapsolj különböző erősséggel, figyeld, hogy reagál-e, odafordítja-e a fülét.
2014. aug. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Majd kipróbálom.

2014. aug. 29. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!