Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszokni a...

Hogyan lehet leszokni a kutyámat, hogy ne rágja szét az ajtó előtt a lábtörlőket?

Figyelt kérdés
Van egy keverék kutyám, a színe szürkés - fehér, 25-30 centi marmagasságú.Több mint két éves, de még mindig szétcincálja a lábtörlőket, a cipőket, papucsokat sem kíméli. Jó, azokat elzártuk már, de nem értem miért csinálja ezt.Már nem kölyökkutya, mert akkor még érthető, de több mint három éves. Kap rendesen enni,ha kell orvoshoz visszük. Tettünk már alá régi kopott elnyűtt ruhákat, de azokat is élvezettel szétrágta.Nektek csinál ilyet a kutyátok?

2014. aug. 28. 19:11
 1/9 anonim válasza:

Mi úgy szoktattuk le a kutyánkat a kiszökésről, hogy amikor alkalomadtán kiszökött, enyhén meg lett pofozgatva, most pedig kimegy, de a kaputól 5-6 méternél tovább nem mer menni. :)


Ajánlom ezt a módszert, amikor rágja a lábtörlőt verjétek el, de ne durván! Nem szabat mit tudom én véresre verni!

2014. aug. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Foglalkoztok vele rendesen? Lemozgatjátok? Agyilag és fizikailag is le kell fárasztani egy kutyát. Séta és tanítás mellett nem töri a fejét hülyeségeken.
2014. aug. 29. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Egyszerüen unatkozik. Nagy séta, agyi+fizikai fárasztás és semmi gond nem lesz.
2014. aug. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ha lenne rá időm!Csakhogy mint faluban lakunk kertesházban, és ott van is munka,főleg ha van pár jószág. De nem akarunk a kutyától megválni, mert azonnal ugat, és elég hangosan ha jön hozzánk valaki. Sajnos itt nálunk kevesen foglalkoznak az emberek a kutyájukkal,maximum annyi, hogy amikor kötelező eboltás van veszettség ellen, akkor hajlandóak csak egy kicsit megmozgatni a kutyájukat, és a sétáltatás részükről egy évre le van tudva.A mi kutyánk nincs megkötve, sem kennelbe zárva. Nálunk az udvaron elszaladgál,ha ki is megy az utcára, nem bánt senkit. De mióta ki lett ivartalanítva, azóta nem is kóborolt messzire.

Mondták már nekem, hogy tegyek alá rongyszőnyeg helyett gumilábtörlőt, amikor elkezdi rágni, érezni fogja a keserű ízt, és abbahagyja a rágást. Na nem hangzik rosszul, de a gumi tele van kénnel, az pedig mérgező a kutyára nézve. A múltkor édesanyám kapta rajta,amikor az egyik papucsát kezdte rágni,és a konyharuhával egy jó nagyot a fejére csapott. Használt is ez,egy napig, aztán megint folytatta.

Egyszer a macskánkat is elkezdte harapdálni,vonszolni akarta a földön. De a macskánknak több esze volt,és mivel a kutya a fújást se vette figyelmeztetésnek, így a cirmosunk kiosztott neki pár pofont, de úgy, hogy vonítva elszaladt, és azóta meg sem meri közelíteni a macskát.

Ahogy írtam, foglalkoznék vele, ha panellakásban laknék, de itt falun kicsit máshogy élünk.

2014. aug. 29. 09:54
 5/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Már bocs, de egy nomális falusi gazdaság a kutyák mekkája kellene legyen: Ott van folyamatosan veled az állatok között, veled megy dolgozni a földekre, a gazdaságban lévő munka alatt is melletted van, együtt mentek az erőbe, mezőre, szántani, vetni, szüretelni... én is gazdaságban nőttem fel, és a kutya boldog volt, ha bementünk a házba, és tudot szusszanni kicsit a sok munka között...
2014. aug. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mint ahogy írtam, nincs megkötve. Szabadon mozoghat. Hány kutya van kitéve annak,hogy az élete hátralevő részét egy 4-5 méteres lánchoz kötve kell leélnie? A miénk biztosan nem, mert szerintünk az állatkinzás.
2014. aug. 29. 10:59
 7/9 Imola Ágnes ***** válasza:
És mit is csinál egész nap az a kutya?
2014. aug. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Éjjel teszi a dolgát, ugat ha arra jön valaki jó hangosan, nappal inkább ha teheti a hűvösön pihen,alszik, csak a rágásról kéne leszoktatni. Ezenkívül tágas udvaron szaladgál, nincs korlátozva a mozgása, veszettség elleni oltásokat megkapja, rendszeresen kap enni.Mi kell még?
2014. aug. 29. 11:42
 9/9 Imola Ágnes ***** válasza:

Munka, elfoglaltság... minden kutya valamilyen céllal jött a világra, és minden fajta valamilyen céllal volt kitenyésztve. Igen, igaz, hogy van amelyiknek a területőrzés volt a feladata, de az nem csak ugatott, és nem csak egy kicsi udvaron. Van amelyik vadászik, van amelyik őriz, van, amelyik terel, van amelyik társasági kutya.

Ugyanakkor a kutya falkában él, nem egyedül az udvaron.

Továbbá, az ember mellett társállat, vagyis nincs el egész nap a legelőn, hanem kívánja az ember társaságát.

A kutyád azért rágja a lábtörlőt, mert nincs mit csináljon... Csak egy napig csináld azt, amit ő, és nézd meg hogy nem unatkozol-e?

2014. aug. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!