Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért fél a kiskutyám?

Miért fél a kiskutyám?

Figyelt kérdés
11 hetes németjuhászomat 2 hetente oltásra viszem és ha meglát az állatorvosnál egy nagyobb kutyát azonnal lemerevedik nem tudom egy istenért se tovább vinni lefekszik és csak húzni tudnám pórázon amit nem akarok, tehát felveszem. Volt ott egy hasonló korú pitbull is az ment oda mindenkihez ismerkedett nem félt. Természetesen a szocializáció meg fog történni de amíg nem kapja meg az összes injekciót az utcán kívül nagy körökre nem akarom vinni. Gondolom eleinte az utcán is így fog viselkedni. mi a megoldás? Keressek egy 100% ig megbízható kutyát és vele ismertessem meg, hogy lássa, hogy nem kell félni más kutyáktól? Anyján,apján kívül nem találkozott még nagyon más kutyákkal.Rossz élmény még nem érte más kutyával kapcsolatban. Lehet, hogy még bennem se bízik annyira? 1 hete van nálam.
2014. aug. 28. 20:23
 1/3 tóbiás1234 ***** válasza:
lehet hogy mikor az annya kezte őket elhagyni ő még cumizni akart de az annya odakapott neki vagy pedig még szimplán kicsi és még téged se ismer annyira meg az idegen otthon
2014. aug. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Imola Ágnes ***** válasza:
Keress majd normális kutyásokat, és engedd, hogy ismerkedjenek, ne szólj bele, akkor sem ha hátára fordul, akkor sem ha helyrerakja a nagy (persze ha normális a nagy). Hamar megbarátkozik majd. HA van lehetőséged rá, akkor kutyaovi. Az álaltorvost kérd meg, hogy adjon neki jutit minden alkalommal, és menjetek be a rendelőbe akkor is ha nincs semmi dolgotok ott, és egyszerűen csak kap egy jutit, és mentek is. Otthon, szintén jutival szoktasd ahhoz, hogy a fülét piszkálod, a tappancsát nézegeted, stb, hogy szokja a helyzetet. Ha nem akar jönni pórázon, elpőveszed a legboldogabb énedet, kimész a póráz végéig, és jutival, ugrálással, hívogatással csalod magad felé. Amikor elindul, juti:)
2014. aug. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mondjuk ha kicsit több eszem van akkor jutifalattal lehet a kritikus helyzeteken át tudtam volna csalni. Szereti a hasát lehet a az illat elterelte volna a másik kutyáról a figyelmét :) Hiába na..első kutyás vagyok. Gácsi-ferenczy kutyaiskola, és cesar milan hogyan neveljünk tökéletes kutyát könyveken már túl vagyok, de, hogy gyakorlatban is tudjam alkalmazni még el kell olvasnom párszor.
2014. aug. 29. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!