Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A nagykutyám meg fogja szokni...

A nagykutyám meg fogja szokni majd az újat?

Figyelt kérdés

Hello! Van egy Foxterrier keverékem nagyon okos, meg minden, csak az a baj, hogy anyukám "megrendelt" melléje egy újat. A kiskutyákat szeretem, és már vissza se mondhassuk, csak nem tudom, hogy hogy viselkedne mellette a 8 éves kutyusom.

Barátságos, mert a nyulaimat se bántsa, de egy másik kutya már más helyzet...nem?

Hisz, egymás mellett lenne a házuk, meg minden. Egy ilyen Foxterrier féleség meg tudna szokni egy Labrador féleséget?

Mennyire bántaná?

Egyáltalán tanítana neki valamiket? (Mert sok mindent tud)

Mi lesz, ha jobban megszeretem a kiskutyát? :o Mennyi az esélye, hogy ez ne történjen meg?


2014. aug. 28. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk 10 éves, aki mellé hoztuk a fiatalabbat. Nagyon utálta az elején.. Aztán megszokja amúgy, csak idő kell hozzá. Meg amúgy minden kutya máshogy reagálja ezt le. A miénk oda-oda mordul, ha valami nem tetszik neki, de a fiatal állandóan nyúzza.:) Már megszokta, lenne nagy hiszti, ha most elvinnénk mellőle a kicsit. Szóval csak türelem, idő kérdése.
2014. aug. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 KGabi0000 ***** válasza:
Kuytája válogatja,de általában az idősek nem szoktak jól kijönni a fiatal kölykökkel,de egy idő után megszokja majd.A másik meg,hogy a fiatalabb nagyobb,az gond lehet,de persze feltétlenül.Tanítani nem hiszen,hogy fog,viszont egy jólnevelt kutya előnyödre válhat sok mindenben,pl.:póráz nélküli séta megtanítása,esetleg agility,persze csak ha a másik is tud,megtanítja,hogy legyen civilizált.És hidd el nem fogo jobban szeretni a kiskutyát,az idősebb majd gondosodik róla.Úgy fog neked hízelegni,bújni oda melléd,ha csak a kiskutyára ránézel,nem engedi majd,hogy jobban megszeresd mint Őt,emellett akárhánszor ránézel a régi kutyusodra eszedbe jutnak az emlékek és máris odamész megölelni,mert nem bírod ki.
2014. aug. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 KGabi0000 ***** válasza:
*nem feltétlenül
2014. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 sippara ***** válasza:
Ööö hát ha NYOLC év alatt nem sikerült annyira megismerni a saját kutyádat, nem foglalkoztál vele és úgy és annyit, hogy meg tudd mondani, hogyan reagál egy másik kutyára, akkor itt minden gyakorlatilag CSAK a kutyák jóindulatán múlik.
2014. aug. 29. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es: csak azért kérdeztem, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak ilyennel kapcsolatba. Mert nem tudhatjuk mit hoz ki belőle az új...

Na meg a nyulakat is féltettük, amíg meg nem tudtuk, hogy nem bántsa.

Amúgy fél szemével vak. Úgy-e ez nem változtat a dolgon?

2014. aug. 29. 07:06
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja és a lényeget kihagytam:

Köszönöm az hasznos válaszokat :)

2014. aug. 29. 07:06
 7/9 sippara ***** válasza:
Nekem olyan tapasztalataim vannak, hogy a kutyám napi szinten járt más, sokszor vadidegen kutyák között, mikor a másikat hoztam, és tudtam, hogy felügyelet mellett soha senkivel semmi gondja nem lesz - ezt hívják kutyanevelésnek.
2014. aug. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A kutyám is szokott más kutyákkal lenni. Sőt még kóbor kutyákkal is megossza az ételét, mert ő nem igazán szereti a kutyakaját. De egy másik kutya, ami a ház mellett lesz, és vele "őrzi" a házat. az már más dolog.

De ha csak azért írtál ide, mert veszekedni akarsz, akkor rossz helyen jársz.

2014. aug. 29. 09:01
 9/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Egy normálisan nevelt, szocializált felnőtt kutya azonnal elfogad egy kölyköt. Az más dolog, hogy idő kell, míg "falkatagként" kezeli, de nem bántja. Kérdés, hogy mennyire van normálisan nevelve, mennyit van naponta más kutyák között, mennyit sétál, stb... gondolom semennyit, és véek óta nem látott más kutyát...szóval... senki nem tudja mire lehet számítani. Jah, és csak mondom, semmi köze a fajtának ehhez. Ugyan úgy lehet a kutyákkal agresszív egy golden, mint amennyire barátságos lehet egy amstaff...főleg ha kölyökről van szó.
2014. aug. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!