Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az a mondás, hogy "Nem a...

Igaz az a mondás, hogy "Nem a póráz teszi a kutyát hűségessé. "?

Figyelt kérdés

Az egyik osztálytársam ezt ellenzi. De az én kutyám póráz nélkül is civilizáltan sétál, és nem is járt kutyasuliba.

Mi a véleményetek erről?


2014. aug. 28. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól nevelt kutya szót fogad.
2014. aug. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez az idézet van felfirkantva a falamra :) Ez teljesen igaz. Nem a póráztól lesz hűsége, vagyis nem attól hogy nálad van a póráz vége és azzal a te hatalmadban van. Ez mind nevelés kérdése
2014. aug. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz!


Én ugyan nagyon rövid pórázon sétáltatom a kutyámat és gyakran visszatessékelem magam mellé, mert egy bajkeverő kis dög (dolgozunk az ügyön :) ), ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy póráz nélkül is ugyanúgy jönne velem, csak hol 5 méterre előttem, hol 2 méterre mellettem, odarohanna mindenkihez aki eszik valamit, stb. :D

Még az első napokban (felnőttként fogadtuk be), szedtem épp a kakit és ő meg kibújt a nyakörvből, megállt bennem a vér egy pillanatra, de ő csak nézett és toporgott, hogy most mi van? :D


Ja azt hozzáteszem h belvárosban lakunk, mezőn, erdős részen én is simán elengedném, de itt életveszélyes.

2014. aug. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ja szóval kibújt a nyakörvből de ott maradt. :)
2014. aug. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaz. A kutya hűsége az emberhez ősi. A mondás pedig azt jelképezi, hogy nem a póráz miatt szereti az embert, hanem, mert szüksége van rá, és ott akar lenni, ahol a gazdája van.
2014. aug. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem szó szerint kell érteni.
2014. aug. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
Ez egy mondás, de nagyon is igaz :) A félrenevelt, vagy pont neveletlen kutya, akinek igényeit nem elégítik ki, szökhet, amint elengedik pórázról. Ellenben egy jól nevelt, foglalkoztatott kutya a világ végére is követi gazdáját póráz nélkül!
2014. aug. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nagy bajok vannak ott, ahol a kutyát csak a póráz tartja az ember mellett...


enyémeken csak akkor van póráz, ha városban kell vezetnem őket, de életük 90%-ban szabadon követnek (falun lakunk, erdőben túrázunk, szóval szerencsére nincs szükség a pórázra)

2014. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!