Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket mennyire zavarna, ha...

Titeket mennyire zavarna, ha a párotok puszilgatná a kutyáját?

Figyelt kérdés

A barátomat zavarja, hogy ha megpuszilom a fejét a kutyámnak mert szerinte nem higénikus és gusztustalan. Ha megolelgetem akkor is szól, vagy csak néz rám és látom hogy zavarja. (Azt nem hagyom hogy a számat megnyalja mert az szerintem is undi) Szerinte nem kell ennyire foglalkozni egy kutyaval, mint amennyire en teszem. Nem hanyagolom el a baratomat se, szoval feltekeny nem lehet ra.

A kutyám a szobamban alszik az ágyam alatt vagy mellett. Az ágyra nem engedem fel. Tiszta kutya. Néha feláll az ágy oldalara es nyalogja a kezem, sokszor erre ebredek. Ez is zavarja a baratomat.

Nem értem miért zavarnak ezek a dolgok sok embert, szeretem a kutyámat. Tényleg zavaró okok ezek? Más nem csinálja?

20L


2014. aug. 29. 00:06
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
68%

Mindenki olyan könnyen ítélkezik látatlanba, meg osztja a tanácsot, hogy válassz, meg dobd ki, meg hasonlók. Én nem értem az ilyen embereket.

Nekem is négy és fél éves párkapcsolatom van. a párom igazi higiénia mániás volt, amikor megismertem, de szereti az állatokat. Viszont náluk csak kinti kutya volt, illetve lett egy "öröklött" macskája, az benti, mert kint elütné valami (forgalmas út van közel). Eleinte rajta is láttam, hogy zavarja a kutyaszőr (hosszú szőrű kutyám van) vagy hogy a kutya behoz némi piszkot a lakásba, ha kint dzsuvás az idő. Féltette a kocsiját, stb. Azt nem tudom, mennyire zavarta, ha megpusziltam a kutyát, de később jóval többet is el kellett viselnie, mert a kutya megbetegedett és másfél évig betegeskedett, ami rengeteg "balesettel" stb. járt, nem tudtunk mi sem egyszerűen eljárni bárhova is, és így tovább. Aztán sajnos elveszítettük őt, ami páromat is nagyon megviselte. Most van két fiatal kutyánk, egy két éves meg egy három hónapos. A nagyobbik közös döntés volt, a kisebbiket én szerettem volna, de ő is beleegyezett. Nos, ők elég nyalakodós típusok és időnként óhatatlanul adnak egy-egy puszit, de párom már megszokta, és simán megmosakszunk utána, kész. A higiénia-mániája is megszelídült, a takarítást is megosztjuk. Anyukája mikor látogatóba jönnek a szülei, meg szokta jegyezni, hogy a kutya-macska nem lakásba való, de már csak elengedi a füle mellett.

Szóval a barátod is megszokhatja még a kutyával járó dolgokat, te pedig azzal lehetsz tekintettel rá, hogy odafigyelsz a tisztaságra, vagy például nem pont előtte puszilgatod a kutyát össze. Időnként én is megpuszilom a kutyákat, de például a párom örökölt macskáját nem szoktam. A párom egyik állatot se puszilgatja, de azt tolerálja ha ő kap egy nyalást valamelyik kutyától, aztán utána megy kezet mosni. :) Ennyi.

Amúgy ha a kutya már 7 hónapos, akkor azért egy-két órára minimum már illene megmaradnia egyedül. Szerintem ezen dolgozzatok, mert ha miatta nem tudtok közös programokat szervezni, akkor az bizony megterheli a kapcsolatot.

2014. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!