Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen módszerekkel szocializá...

Vargaté kérdése:

Milyen módszerekkel szocializálnátok egy agresszív kutyát? Kutyaiskolán kivűl végezhető gyakorlatok érdekelnek első sorban!

Figyelt kérdés
Több, mint fél éve befogadtunk egy staffi keveréket az utcáról. Eleinte semmi gond nem volt vele, de mostanra eldurvult a helyzet. Járok vele kutyasuliba (ott is szétakar szedni egy kölyköt, aki kissé kajla), voltam vele viselkedésterápián - ami működött, de csak a helyszínen, az utcán már nem. A kutya előtt megvan a tekintélyem, minden "falkavezér szabályt" betartatok vele... Légyszíves írjatok olyan módszereket, amik nektek beváltak, ha voltatok ilyen helyzetben! Köszönöm!

2014. aug. 29. 09:25
1 2
 1/12 sippara ***** válasza:
100%
Iskolaváltás. A rehabilitációt az definiálja, hogy a kutya rehabilitálódik tőle. Ha csak a kiképző jelenlétében, csak egy bizonyos pályán csinálja, az tulajdonképpen pályamunka, trükk.
2014. aug. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Ezek szerint az a viselkedésterápia, csak trükktanítás volt, gyorsan felejtsd el őket. Keress olyat, aki kimegy veled az utcára, a furtattóba, és megmutatja, hogy TE mit tegyél az adott helyzetekben.
2014. aug. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha a szakemberek sem tudják megoldani, akkor valószínűleg nem jók a szakemberek. Ivaros kutya? Szukákkal is agresszív? A nála kisebb termetű kutyákkal is?
2014. aug. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mi is jártunk viselkedés terápiára. Nekünk a félősség volt a gond. DE a foglalkozáson csak a módszert tudták megmutatni, tanítani, utána nekem otthon kellett vele foglalkoznom. Csak a terápia kevés ahhoz, hogy javulás legyen. A Terápia inkább csak konzultáció.


Elvileg, ha a sulin működik akkor jó a módszer, csak Te nem vetted jól át. Szóval mégiscsak veled van valami ami miatt nem működik. A falkavezér szabályok betartása édes kevés egy agresszív kutyánál. A suliba kérj segítséget, hogy a saját pozíciód hogy tudod erősíteni. Ha kell válts sulit, de én itt (bár nem látom a teljes képet) nem a suliba látom a gondot.

2014. aug. 29. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Normális, hogy a gazda kell dolgozzon a kutyával, és a módszert kell neki átadni... de az nagyon fontos, hogy utcán mutassa meg a módszert, mert a kutya reakciója teljesen más, mint zárt területen.
2014. aug. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok.

Imola Ágnes, ebben igazad van. A csoportos foglalkozásoknak ez nagy hátránya, hogy nem tudnak olyan intenzíven az egyéni problémával, szituációval foglalkozni.

Nálunk bevált, mivel a gond nem volt annyira speciális, hogy csak bizonyos szituban jön elő. Működött otthon is a módszer.


Ha nem működött volna, lehet kérek személyes tréninget, hogy a kiképző is lássa a szitut élőben, illetve azt is megfigyelhesse mi a gazdi reakciója, mert alapból azt kell korrigálni. Mennyire hatékony egy letiltás, mennyire határozott a gazdi egy séta során stb stb.

2014. aug. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
Ezt csak oktatóval tudod...vagy új suli, vagy régi/új oktató de HÁZNÁL KÉPZÉS keretében, ergó megy veletek sétálni és mutatja csinálj...Ha lenne tekintélyed, akkor nem támadna ki, egy szóval le tudnád állítani! Ez nem rosszindulat, pusztán tény :)
2014. aug. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A viselkedésterápia alatt is kijött az oktató hozzám, együtt sétáltunk a kutyáival, nem volt gond. De ugye,azok a kutyák halál nyugodt terápiás kutyák voltak,póráz nélkül tudtunk velük együtt sétálni. Ezzel azért álltunk le, mert a kutyám annyira jól viselkedett, hogy már az oktató mondta, hogy irassam hozzájuk suliba. Mennék is, de diákként a viselkedésterápia árát nehezen tudtam megoldani,egy sulit náluk nem tudnék kifizetni,habár szívesen mennénk. Viszont találtam egy másik, "tradicionális" sulit, jelenleg is oda járok heti 1-2 alkalommal, leginkább azért, hogy a kutyám szokja a többieket. A kutyus amúgy ivartalanitott, a másik kutyámért (ivartalan szuka) él-hal. Szukára is támadt már ki, csupán azért, mert sokáig szemezett vele. Séták alatt van olyan kutya,akihez keritesnel odaengedem, és nincs gond,viszont ha ugyanez a kutya éppen megugat minket amikor hazafele jövünk,akkor már neki akar menni. A veszélyes meg az a kutyában,hogy tényleg olyan mint egy felhúzott íj...
2014. aug. 29. 18:50
 9/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
47%
Tradicionális suliban az a baj, hogy csak a tünetet oldják meg, hogy ha támad, bünti, ha nem, kaja...de azt, hogy szabadon el legyen normálisan kutyák közt, nem gyakorolják
2014. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos igen, de jelenleg ez fér bele a keretbe. :/ De visszatérve a gyakorlatokra, amit utcán végezhetek, mit ajánlanátok? Állateledel boltban "segített ki" az egyik eladó az ő módszerével: kutyát leültetni/fektetni háttal az utcán, egy olyan kerítés előtt, ahol tudom, hogy olyan kutya van akit utál, aztán helyben maradás...megpróbáltam, a kutya (nem közvetlen a kerítés előtt egy méterre, és nem is háttal), de ott maradt, de amint behívtam és dícsértem volna kitámadott...

Na de, ilyen gyakorlatokra lennék kiváncsi, amit tudok vele gyakorolni!

2014. aug. 29. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!