Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy minden rendben legyen éjjel, és ha nem vagyok otthon?

Figyelt kérdés
Egészen pontosan az a problémám, hogy több hónapos fontolgatás után, vettem egy kaninchen tacskó kölyköt. Most kilenc hetes, kan és egyszerűen imádnivaló. A helyzet az, hogy nap közben óránként, két óránként ki tudok vele menni az udvarunkra, hogy ott végezze a dolgát, és meg is teszi. Persze néha a lakásban is sikeredik, de ez nem gond nap közben, feltakarítom, és ha kint sikerül megdicsérem! Viszont éjszaka kb. másfél óránként felébreszt, és hiába viszem le az udvarra, nem oda pisil-kakil, hanem megvárja, hogy felérjünk a szobába. Nem tudom ennek mi lehet az oka, és sajnos az is baj, hogy így nem tudok szinte semennyit sem aludni tőle, mert sír, ha nem veszem fel az ágyamba, de attól félek, hogy oda pisil, és azt azért macerásabb tisztítani, mint a parkettát. Iszonyatosan sajnálom ilyenkor (!!!) (és kicsit zsarolásnak is érzem, mert soha nem tudom, hogy wc-re kell-e mennie, vagy csak azért sír, mert nem lehet az ágyamban…) Nincs semmi bajom a takarítással, tudtam, hogy mit vállalok, sőt, ha ez menne le is vinném éjszaka is, de nem hajlandó olyankor kint végezni a dolgát. És sajnos hamarosan itt az ősz, hajnalban nagyon hideg van, már most majd megfagy a kutyus, ha kiviszem. Szóval, arra gondoltam, hogy éjszakára lerakok neki egy kutyapelust a szobámba. Kétszintes házban lakunk, és nap közben rendszerint lent van velem a kutya, tehát ez a pelenka dolog kizárólag a szobámban lenne érvényes, éjjel, plusz akkor, ha nem vagyunk otthon. Hamarosan kezdődik a munka, és három napot a hétből, sajnos nem töltök majd itthon. Ilyenkor a család többi tagja foglalkozik majd vele, de ők reggel elmennek, és csak három-négy óra fele érnek haza. Tehát jó lenne, ha addig egy adott helyre piszkítana a kutyus. (Azt már meg sem merem kérdezni, hogy mit fog szólni ahhoz, ha két-három napban nem lesz itthon vele valaki 24 órában, csak délutántól..) Vajon nem fog kárt tenni benne, ha addig amíg ilyen picike félig bent, félig kint végzi majd a dolgát? Sajnos más ötletem nincs, nem merem a kertben hagyni egyedül, még kennelben sem, mert félek, hogy ellopják (volt már rá példa.) Tanácsok?

2014. aug. 29. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Még egyetlen kutya sem fagyott meg, amíg kint piszkolt. :))

Éjszakára, és amikor nincs otthon senki, szoktasd ketrecbe. Sokkal hamarabb igyekszik majd visszatartani a szükséget.

2014. aug. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha este kiviszed és nem végzi el a dolgát akkor csak unatkozik és azért nyekereg. Ezt nem hagyd neki, mert így tényleg nem fogsz tudni aludni. Legyen meg este a 2-3 séta, de ha nem csinál semmit akkor alvás, ne foglalkozz vele ha sír. Nehéz...de muszáj.
2014. aug. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tudom mondani, hogy mi mit csináltunk. Lakásban lakunk Bp belvárosában. 3 hónapos koráig ki sem vihettük. Így bent végezte a dolgát. Megtanulta, hogy a szobába nem szabad, a lekövezett előszoba és konyha állt rendelkezésére. Próbáltuk pelenkára szoktatni, de nem ment, utólag jobb is.

Éjszaka velünk aludt a hálóban a saját helyén, ha pisilnie kellett kitotyogott az előszobába.


Onnantól hogy kivihettük 2 hét alatt szobatiszta lett. Voltak balesetek, de akkor már tudta mi a rend. Éjszaka sosem pisilt be.


Másik. Ha nem szeretnéd, hogy az ágyadban aludjon, akkor ne engedd/vedd fel magadhoz. Ha sír, sír. Egy-két alkalom után rájön, hogy ez nem müködik. Én eleinte azt csináltam, hogy odamentem a helyéhez, odahívtam, ha ott lefeküdt, kapott simit meg dicséret. Nagyon hamar megtanulta kb 1 hét, hogy neki a saját helyén kell aludni. Este ment magától oda.

És első naptól napi 4 órát egyedül volt (ez persze nem feltétlen szerencsés, de nem tudtuk megoldani a szabit). Ha aggódsz a lakás biztonságáért, akkor érdemes szobakennelt beszerezni.

2014. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!! Azt hiszem, az lesz, hogy ma éjszaka berakom egy hatalmas kartondobozba ( kb. megy benne egy kört és elfárad), annak az aljára rakok kutyapelust meg zacskókat, mert az nem ázik át, az egyik felére odarakom a kedvenc alvósrongyát, és nem alszom a szobámban vele. sajnos szobakennelt nem tudok ma már beszerezni, ezért gondoltam a dobozos ötletre. Nem kell maga alá piszkítania, mert van hely benne, hogy a fekhelyétől arrébb menjen, és kimászni sem tud. Viszont a sírástól megszakad a szíven, ezért azt hiszem ma nem alszom vele egy szobában. Mikor sokat hisztizik végem van, mert elkezd csuklani, és akkor nem bírom ki, hogy ne vegyem fel....
2014. aug. 29. 19:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ki kell bírnod, hogy nem reagálsz a sírására. Pillanatnyilag, ha rögtön mozdulsz a sírásra, okos eszével rájön, hogy sírok, akkor jön a gazdi és buli van.
2014. aug. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na, most beraktam a dobozba, nem is tud kimászni. A szobámban van, lekapcsoltam a villanyt, és otthagytam. Folyamatosan nyüszít, de nem tudok mást tenni, semmit nem aludtam napok óta, de ennél fontosabb, hogy nem akarom elkényeztetni. Remélem kibírja így az éjszakát, és alszik is valamit...
2014. aug. 29. 21:57
 7/9 Hovarju ***** válasza:

esetleg tehetnél mellé egy régi pólót, amin érzi a szagodat, hátha attól megnyugszik.

Én egy régi pizsamámat "áldoztam fel", nálunk bevált.

Vagy esetleg egy nagyobb plüss állat is megteszi.

Esetleg holnap beszerezhetnél neki egy étellel tölthető játékot éjszakára. Azzal elbíbelődne egy ideig és közben talán el is aludna. (sőt ez utóbbi nappalra is remek elfoglaltság)

2014. aug. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hovarju ***** válasza:

én a hajnali ébresztés után, (amikor hajnal 4-kor leszaladtam vele egy gyors pisire a ház elé), adtam neki egy rágó csontot és visszafeküdtem aludni. Hamar megszokta, hogy a séta után pihenés van.


Esetleg próbált este jól lefárasztani és aztán vacsi után mehet aludni. Fáradtan, jóllakottan kisebb az esély a nyüszítésre.

2014. aug. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mellette van az egyik régi nadrágom! :) A kajás játék nagyon tetszik, be fogom szerezni, köszönöm a tippet!!! Most hagyta abba a sírást. Éjszaka biztos fel fog kelni, de ez tűnt a legjobb megoldásnak. Köszönöm a segítséget mindenkinek!!!
2014. aug. 29. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!