Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valaminek negatív tapaszta...

Van valaminek negatív tapasztalata kan kutya ivartalanításával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mennyire viseli meg őket az ivartalanítás?Én már egész kicsi kora óta szerettem volna ivartalanítattni, de a család abszolút elutasítja az ötletet. Viszont mostanság nagyon nagy fiúnak képzeli magát, és más ivaros kanokkal egyszerűen nem visel el... A dokinkat is kérdeztem, aki azt mondta, hogy ha nincs vele különösebb probléma, akkor ne ivartalanítassam.Szóval elég nehéz helyzetben vagyok. Már csak az hiányozna, hogy nagy nehezen megműtettem aztán valami balul sül el.
2014. aug. 29. 18:10
 1/5 KGabi0000 ***** válasza:
100%
Nem fog semmi balul elsülni,kan kutyáknál meg pláne nem kockázatos,ha JÓ AZ ORVOS.Az én kutyámat jó orvos műtötte és amikor hazahoztuk már ugrált és játszott.Viszont az unokatesvérem spánieljét rossz orvos műtötte és a kutya hetekig az ágyon feküdt és vérzett,morgott mindenkire aki a közelébe ment,pedig azelőtt egy játékos,barátságos kutya volt,de pár hét után újra a régi lett.
2014. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen...az a "baj", (vagyis inkább jó) hogy eddig kb.csak a kötelező oltásoknál, esetleg egy gyomorrontásnál találkoztunk vele, nem beteges a kutyám.Mások jókat mondanak róla, de azzal, hogy nem ajánlotta az ivartalanítást, teljesen elbizonytalanodtam...váltani, mással ivartalanítattni meg nem szeretném, mert ez a doki legalább valamennyire ismer minket.Kölyökkorában egy másik, idősebb dokihoz jártunk, de vele nagyon negatív a tapasztalatom.Egyszer egy lábrágás miatt elvittem a helyi klinikára, ott meg egyből szteroidot adtak neki...aztán végül kilyukadtunk ennél a dokinál.Kis városban lakunk, tehát nem bővelkedünk a dokikban sajnos.
2014. aug. 29. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Csak annyi, hogy barátságosabb lett :/

De legalább nyugodt vagyok, mert tudom, hogy a kezdődő méhgyulladásából már nem lesz semmi és ez a legfontosabb! :)

2014. aug. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem személyes tapasztalat, de egy ismerősöm 1 éves sheltie-je meghalt a műtét után, mert volt egy nem felfedezett kő a húgyrendszerében (már nem emlékszem, vesekő vagy húgyhólyagban volt-e), ami elmozdult a műtét következtében. Elzárta a húgyvezetéket és nem tudott pisilni a kutyus. Aztán meg emiatt újra műteni kellett, de azt nem bírta ki a szíve.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy ha megműtteted, nagyon gondosan vizsgáltasd ki előtte.

2014. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ismerősöm kutyájának meghagyta a doki a herezacskóját, aztán elpattant egy ér és a kutyának begyűlt. Nagyon csúnya volt, belázasodott, ezért újra kellett műteni.

Nekem minkét kutya ki van pakolva, semmi bajuk, csak pozitív tapasztalatom van az ivartalanítással kapcsolatban, mert gonosan megválogattuk az állatorvost és 1000%ban megbízok benne.

Ha te nem akarod máshoz vinni, és imser titeket a doki, lehet érdemes lenne megkérdezni, miért nem javasolja az ivartalanítást.

2014. aug. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!