Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutyának mikor kell adni...

Egy kutyának mikor kell adni enni? Fontos hogy kora reggel kapjon kaját?

Figyelt kérdés
Elég sovány a kutyám , pedig nap 3 szor adok neki enni. Flatazor tápot kap és a két etetés között van egy kis házi koszt is beiktatva , tehát 400gramm flati + házi koszt egy nap , de van amikor nincs házi koszt. De! Az baj e hogy a kutyám első etetése délben van ? mert akkor érek haza a munkából és csak akkor tudok neki enni adni. De valaki azt mondta azért ilyen sovány mert nem reggel korán etetem! Féreghajtva nem rég volt Drontalal, A kutya fajtája és neme: szuka német juhászkutya. Köszönöm a válaszokat segítséget!
2014. aug. 29. 18:31
 1/6 A kérdező kommentje:
ja és kiskora óta így etetem , lehet hogy ezért nem fejlödött ki rendessen ?
2014. aug. 29. 18:33
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem baj! Ha megvan a napi három etetés az előírt adaggal, öt-hat óránként, semmi gond. Biztosan nem azért sovány, mert délben van az első adag :) Esetleg emelni kellene a táp mennyiségét, hogy hízzon egy kicsit.
2014. aug. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekünk magyar vizslánk van. Mikor kicsi volt, akkor naponta kapott enni reggel és este. Mióta pedig megnőtt, azóta csak esténként kap.
2014. aug. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Melyik Flatazort adod? Mennyi idős a kutya?
2014. aug. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általában a kutyáknak az etetési útmutatójuk a következő:

8 hetes kortól 3 hónapos korig: naponta 4x vagy 5x.

3 hónapos kortól 6 hónapos korig: naponta 3x

6 hónapos kortól - 1 éves korig: naponta 2x

1 év felett: naponta 1x és ilyenkor már felnőtt prémiumtáp, általéban estére javasolják az etetést

Az hogy te mikor adsz a kutyádnak, teljesen mindegy. A lényeg, hogy a fent leírtak szerint legyen elosztva a napi adagja, a táp hátulján mindig rajta van az adagolás, kor és súly szerint. Mindig a kifejlett kutya súlyához kell mérni a napi adagot. Kaja maradékot én nem javaslok, főleg ha tápot is kap. Egyrészt ha valamit kap egy nap akkor CSAK AZT kapja, nem keverni. Ha már csak egyszer eszik, akkor lényegtelen, de akkor is mást ne kapjon az esetleges rágcsákon kívül. A házi koszttól nem lesz bizony egészséges súlya vagy éppenséggel elhízik.

Szóval vagy válts BARF-os etetésre, vagy pedig csak tápot kapjon a fent leírtak szerint! :)

2014. aug. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Daolin ***** válasza:
Nem tudom milyen a kutyus,de nálunk úgy van, hogy mindig ki van rakva neki egy kis kaja és ha megeszi éhes, ha nem akkor nem.És elég falánk kutyafajtánk van :)
2014. aug. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!