Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyatulajdonosokat miért...

A kutyatulajdonosokat miért nem zavarja a kutyájuk ugatása?

Figyelt kérdés

Ez pszichés?

Vagy eleve az tart kutyát, akinek kötélből vannak az idegei?



2014. aug. 29. 20:59
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A szomszédunk kutyája éjszakánként is gyakran és hosszasan ugat a semmire.
2014. aug. 29. 21:00
 2/19 anonim ***** válasza:
80%

A (látszólag) ok nélküli ugatást szerintem a gazdi is nehezen viseli el, csak esetleg nem tud vele mit kezdeni.

Az nem zavar, mikor a saját kutyám egyet-egyet vakkant, vagy ha tudom az okát a hosszabb ugatásnak (nálam van a labdája és várja hogy eldobjam, mászkálnak a lépcsőházban stb. ) Mert az a kutyával jár.

2014. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

azért amiért elviselik olyan emberek hülyeségeit is akiket szeretnek :P


sőt ez sokkal kevésbé bosszantó :)

2014. aug. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
49%

szia!


Gyerekkoromban emlékszem mindig ugatott a spánielem éjszakánként. Biztos imádták...De én szerettem a hangjára elaludni. Ha néha rosszabb idő volt, és nem hallottam a hangját, kényelmetlen volt.

Manapság már ritkán alszom otthon,és bár a mudim nem ugat sokat, de a hangja megnyugvással tölt el, hogy van, aki akkor is figyel, amikor én alszok.


Szerintem sokan vannak ezzel így.

2014. aug. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Az ok nélküli ugatásnak oka lehet. Ha valóban szeretné a kutyáját elvinné állatorvoshoz, vagy venne neki kutyáknak kapható nyugtatót.

De ezt nehéz elvárni olyantól aki csak eteti és itatja a kutyáját és ebben kimerül a gondoskodás.

Eredendően önzőek az emberek és ez jól meg nyilvánul egyes kutyatartóknál.

Erre jó példa az egyik válaszoló mondata:"Gyerekkoromban emlékszem mindig ugatott a spánielem éjszakánként. Biztos imádták...De én szerettem a hangjára elaludni. "

Bár ő még gyerek volt, de ilyenek a felnőttek is. Egyáltalán nem zavarja őket, ha a kutyájuk megzavarja az alapvető nyugalmukban a szomszédokat. Ha szólnak érte, akkor meg jön a primitív szöveggel, hogy el kel költözni akkor egy lakatlan szigetre.

2014. aug. 29. 21:21
 6/19 anonim válasza:
100%

A legjobb barátom...már felismerem az ugatása okait a hangjából. Szeretem őt, az ugatásával együtt, úgy, ahogy van. Semmiért nem tudnék haragudni rá.

Ő az egyetlen, aki teljesen elfogad engem és önzetlenül szeret. Milyen barát lennék én, ha nem tenném ugyanezt?!

2014. aug. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

kutyás vagyok, tenyésztek, képzek, per pill növendékkel, nyugdíjassal együtt hat kutyánk van. NAGYON zavar a kutyaugatás! az is, ha az enyémek fesztiváloznak az is, ha a szomszédoké... sajátjaimra azonnal rászólok, ha hallom hogy hobbiból ugatnak (ha postás jön, vagy valaki hozzánk érkezett, akkor teljesen máshogy ugatnak, olyankor nem tiltom, csak ha kimegyek kaput nyitni - amikor én is ott vagyok, már ne őrizzenek), nem hagyom a hisztit etetés előtt, játék közben, még munka közben sem, kivéve ha őrző-védőzünk és ugatnia kell. meg persze ha én kérem az ugatást.

kutyás rendezvényeken sajnos sokan sz@rnak bele, de nem látom értelmét annak, hogy belekössek a másikba azért, mert hagyja üvölteni a kutyáját, olyankor elviselem, de nem állítanám, hogy nem zavar...

2014. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Zavar és rájuk is szólok,ha ok nélkül ugatnak.
2014. aug. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Akiket írsz Kérdező, hogy "kap enni-inni a kutya meg van fedél a feje fölött, oszt de jó dolga van a kutyának" kutyatartókat szerintem nem érdekli az ugatás ("há azé van hogy ugasson, azé kutya"), nekik ez normális, az meg it érdekel, ha zavarja a szomszédot. Tenni nem tudnak ellene, de szerintem nem is akarnak, mert ahhoz érdemben foglalkozni kellene a kutyával, az meg nem megy...
2014. aug. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Nem engedem az éjszakai de a nappali vonyítást sem,mivel ėn sem szeretem más kutyájának órákig tartó ugatását hallgatni.Ehhez nincs szükség csodára,csak hetente néhány alkalommal lemozgatom a kutyát,meg foglalkozom vele.
2014. aug. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!