Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ilyen kutyafajtát?

Tudtok ilyen kutyafajtát?

Figyelt kérdés
Olyan kutyafajtára lennék kiváncsi, amelyik nagyon keveset ugat.Vagy ha mégis, akkor öblös, mély hangja van. Nagyon szeretem a kutyákat, de az ugatást (főleg a "mindent megugatok")utálom...Tudom, hogy ez elvileg nevelés kérdése is, de én olyan fajtát keresnék, amelyik nagyon ritkán vakkant egyet-egyet, ha TÉNYLEG jön valaki...Köszi a (nem kioktatós)válaszokat!

2014. aug. 30. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
A leiras alapjan neked egy berni pásztor tökéllezes lenne! Nagyon-nagyon keveset ugat, szinte soha cak néha vakkant egyet. Ès neki mély, öblös hangja van! ;)
2014. aug. 30. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Basenji. Egyáltalán nem ugat :)
2014. aug. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag (!) a Golden Retriever a világ legcsendesebb kutyája. Egyszer hallottam ezt valahol. Nos, a retrieverek valóban keveset ugatnak, mivel nem területvédésre lettek tenyésztve. Nekem Labim van, aki csak a cicákat ugatja meg néha, egyébként iszonyat csöndes kutya. :) Na de persze le is van mozgatva rendesen, és tisztességesen foglalkozok vele, így nincsenek felesleges energiái.

Az örző-védő fajtákon kívül a legtöbb kutya (megfelelő foglalkozás mellett!) nem sokat ugat. Akinek nem a jelzés a feladata, az alszik éjjel nappal pedig nem ugat feleslegesen. Szinte bármilyen fajtát vehetsz, ha eleget foglalkozol vele, és alapjáraton nem ugatós, akkor nem fog feleslegesen ugatni.

2014. aug. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Esetleg ha nem fontos neked, hogy fajtatiszta legyen, látogass el egy menhelyre, és kérdezd meg az ott dolgozókat, hogy tudnak-e segíteni. Az én kutyám schnauzer mix, ő szinte sose ugat (cicákra vakkant egyszer-kétszer, de akkor is rá szoktam szólni). Pedig nekünk egyáltalán nem volt elvárás ez a tulajdonság! Viszont azóta el sem tudom képzelni, milyen lehet ugatós kutyát tartani.. :)

2014. aug. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!! A labrador nagy kedvenc kutyám, de abból is van egy csomó, ami nagyon ugatós. (pl.:szembeszomszédunké...)A lefárasztás biztos valamelyiknél működik, de van olyan kutya is amelyik akkor is ugat, hiába szólsz rá... mindenben szót fogad, de az ugatást nem hagyja abba...
2014. aug. 30. 13:54
 6/13 A kérdező kommentje:
Menhely szuper ötlet...A felnőtt kutyáknál már legalább lehet látni, hogy ugatósak-e...
2014. aug. 30. 13:55
 7/13 A kérdező kommentje:
A basenji tényleg jó ötlet volna az ugatás miatt, de az meg nagyon nehéz eset állítólag... :)
2014. aug. 30. 14:01
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Argentin dogom van, már egészen kicsi kora óta mély öblös hangja van, de szinte soha nem halljuk, mert nem nagyon "száll vitába" a többi kutyával, séta közben megugatják, de oda se néz. Viszont ez még kevés, sokat kell adni neki, hogy jó kutya legyen, és te semmit nem írtál, csak azt hogy ne ugasson sokat.

Facebookon találsz két fajtamentő csoportot, ha ilyen kutyát szeretnél, onnan jólnevelt blökit fogadhatsz örökbe. De előbb azért tájékozódj! Mert az egyetlen igényed hogy ne sokat ugasson, ez elég tág fogalom, önmagában kevés az ideális fajta kiválasztásához.

2014. aug. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az ugatás egy elsődleges szempont,de azért persze nem csak ez alapján fogok dönteni!Csak gondoltam "lecsekkolom"a "csendesebb"fajtákat és utána keresek közülük olyat,ami nekem való...
2014. aug. 31. 07:20
 10/13 anonim ***** válasza:
Lakásban, vagy kerten lenne? Mert nekem németjuhászom van és lakásban, de csak akkor ugat,ha csengetnek, vagy motoszkálnak az ajtó előtt!!!
2014. szept. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!