Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tápokon a "húsliszt" kifejez...

A tápokon a "húsliszt" kifejezés mit takar?

Figyelt kérdés

Nézegettem az összetevőket különböző tápokon, és jónéhányban pl. Josera, húsként húsliszt van. rákerestem, húsipari hulladék.


Akkor ezalatt bőr stb. van, vagy mire gondoljak konkrétan? Mert az nem túl biztató, mégis sokan ajánlják...


2014. aug. 30. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
36%
A húsliszt valóban húsipari hulladék, vagyis olyan állati eredetû melléktermékek, amit nem emberi fogyasztásra szánnak (bõr, csõr stb.). A legtöbb tápban ez van, én ezért nem is táppal etetek, inkább hússal, abból is leginkább háztájival (hála istennek van erre lehetõségem).
2014. aug. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Maxitabi ***** válasza:
100%

A húsliszt nem más(ha pontosan oda van írva, hogy szárnyas/csirke/bárány/marha stb húsliszt), mint a megszárított és lisztté alakított hús.És nem melléktermék. Csak így tudják a száraztápba bedolgozni.Ez -sokszor többet mond -ha százalékos aránya fel van tüntetve, mintha hús lenne írva-mivel annak a nedvességtartalmát előbb ki kell vonni-így a végső százalékos aránya kevesebb lesz, mint a húslisztnek.Más kérdés, hogy a tápgyártók nagy része olcsón veszi a húslisztet...valójában mi lehet benne???

Egy kis segítség:

[link]

2014. aug. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen a linket! Nagyon hasznos. :)
2014. aug. 31. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!