Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor van itt az ideje (altatás)?

Mikor van itt az ideje (altatás)?

Figyelt kérdés

Nagy bánatom van, a kutyusom nagyon beteg!:( Tanácstalan vagyok, képtelenség döntést hozni.


Előzmény:

Még áprilisban megműtötték, mert állvemhességből adódóan, az emlői csúnyán bekeményedtek. Előtte rengeteg gyógyszert kapott, hogy lejjebb menjen a duzzanat. Végül ivartalanítás, meg a baloldali emlősör eltávolítása. Azt mondta a doki, hogy a jobboldalit nem bántja, az egyenlőre maradhat. Sokáig úgy tűnt rendben van minden, míg júliusban a jobboldali emlői ismét bekeményedtek. Ekkor ismét műtét, a másik oldalt is eltávolította. Szépen gyógyult, még a varratszedés után is jó volt minden.


Jelenleg:

A műtét helyén, szinte a vágás mentén végig, ismét bekeményedett, csomók tapinthatók. Feszül az egész hasa, nagyon kemény. Egy ideje elkezdett durván sántítani a jobb hátsó lábára. Rengeteget pisil, állandó ingere van, és a kakilással sincs minden rendben. Az orvos teli tömte szteroiddal, de semmi javulás. Kapott gyulladáscsökkentőt is. Újabb műtétet nem vállal be. Egyrészt, mert teljesen bizonytalan az eredményesség, másrészt az amúgy is feszes bőrt már nem tudja összehúzni. Gyakorlatilag lemondott róla. Be adott neki egy hétre szóló injekciót, meg VETRI DMG cseppet.


Most a kutyus szenved, fáj a lába, gyakorlatilag egész nap fekszik. Hiába vackolok be neki a kedvenc házába, a garázsba, inkább elhúzódik a kertbe a tuják alá. Viszont a szemei csillognak, étvágya még van, és csóvál!:)


Segítsetek dönteni, mikor van itt a búcsúzás ideje? Csak nyolc éves lesz szegényke. Köszi, hogy ezt a hosszút elolvastátok, és köszi annak aki segít a döntésben.


2014. aug. 31. 09:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a jelenlegi orvosod csak tömi szegényt a gyógyszerekkel, én a helyedben elvinném másik orvoshoz, hogy mit mondd. Ha altatást javasol, akkor sajnos itt az idő :( Nagyon sajnálom.
2014. aug. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hidd el, jó orvosról van szó, és már nem volt más alternatíva a gyógyszeren kívül. Gondolkodás nélkül megműtötte kétszer, most már nem szeretné. Meg én sem.
2014. aug. 31. 09:58
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz válaszolni egy ilyen kérdésre. Az előttem szólóhoz tudnék csatlakozni csak. Vidd el egy másik orvoshoz is. Egy tapasztalthoz- szakemberhez. A lelki részét megértem, a gyakorlati részében segíteni nem tudok, csak abból tudok kiindulni hogy ha az embereknél mastectomiát végeznek, azoknál is fellép ödéma. Lehet csak ennyi az egész. Kitartás csak ezt tudom mondani.
2014. aug. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak azt tudom szorgalmazni, hogy kérj még egy állatorvostól szakvéleményt. Add meg neki ezt az esélyt.
2014. aug. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is vidd el másikhoz. Több szem többet lát.

Amúgy vért nem vettek tőle? Mert az értékekből sok mindent meg lehet tudni.

A lábára mit mondott a doki mitől fájhat? Áttapogatta? Melyik részen fáj neki? Én úgy gondolom, hogy a lábfájdalom és a daganatok között nincsen össze függés, ha csak nem áttétes rákos, és ráment a lábaira.

De ennyi idős kutyánál nem jellemző. Túl korai lenne.

2014. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Lepontozó majom mivel nem értesz egyet? Nem mersz vizázni mert szégyenedben sírva fakadsz! HAHAHAH! XD
2014. aug. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, jól esik. Mint említettem, nagyon jó állatdokiról van szó. Teljesen felszerelt rendelője van, a környékből is hozzájárnak, ő a helyi állatkert állatorvosa is. Azért gondolom, hogy egy ödémát csak felismerne.


Nyirokér daganatra tippel. Szerinte, és szerintem is összefügg ezzel a lábfájás. Illetve annyira kemény, illetve annyira feszes a bőr az egész hasán, a hajlatban is, hogy emiatt is sántíthat.


Most az utolsó alkalommal említette a vérvizsgálatot, és a szövettanit is. De azt meg én tartom egy kicsit fölöslegesnek. Miután elmondta, hogy nem tud többet tenni vele. Ha ezektől a gyógyszerektől nem, akkor semmitől sem. Azt pedig, hogy eltávolítsa a csomókat, mint említettem nem vállalja. Ennek én sem látom értelmét, nem tudná megfelelően összevarrni.


Már jóval száz ezer felett vannak a műtéti, és egyéb költségek. Amit természetesen egy percig nem sajnálnák, csak lenne eredmény. Nagyon le van gyengülve, most még úgy nézem az orra is folyik.:( Annyira szeretem a kis dögöt!!

2014. aug. 31. 14:45
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnalom. Mint irtad, keptelenseg dontest hozni.

Amig eszik, csoval, csillog a szeme, eber, figyel - en addig nem tudnam elengedni az eletembol.

Megkerdezhetem, milyen fajta kutyus?

2014. aug. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Pedig látom, hogy hamarosan döntenem kell. Csak ezen tudok agyalni, a fejem jelenleg is fáj.


Keverék kutyus, akit kölyök korában kitettek az utcára. Annyira hálás, és nagyon jó természetű kutya. Az imént vacsoráztattam. Kedvencét kapta(párizsi), igaz csak a házában volt hajlandó enni, és ott is csak a kezemből. De megette az adagját.


Van egy 11 éves puli cimborája. Most ő is furcsája, hogy mi lett az elevenséggel?!:(


Sajnos a puli is volt háromszor műtve. A két kutyát, két év alatt, ötször műtötték. Neki gennyes méhgyulladása volt, gyakorlatilag életmentő műtétet végzett a doki. Azután egy rosszindulatú tumort vettek le a lábáról, ami egy évre rá kiújult. Ő is sántított akkor, de most remekül van.


Mindenkinek jó tanács: IVARTALANÍTÁS!!

Én egy életre megtanultam. Mindkét kutyus esetében, elkerülhető lett volna a betegség. Másodlagos ugyan, de egy rakás pénz is megmaradt volna szebb dolgokra.

2014. aug. 31. 18:57
 10/12 anonim ***** válasza:

Ötös vagyok.

Ebben az esetben szerintem már mindent megtettetek. Figyeld szegényt. Ha úgy látod hogy már kedvetlen , nem eszik nem iszik nem tud felállni, akkor sajnos el kell engedni. Hidd el könnyebb lesz főként neki, és neked is. Ne légyél önző. Neki fizikailag fáj most, neked meg mentálisan fog majd. Viszont mindig az Ő érdekeit nézd.


Nekünk yorkink volt. Sintér telepről mentettük altatás elől. Mert bár fajtatiszta volt, és rengetegen el akarták vinni, de öreg is volt meg beteg. De gyógyszerekkel szinten lehetett tartani csak ezt senki nem vállalta. Mi bevállaltuk, havonta vettük a szívszert, és a pajzsmirigyére a gyógyszereket. 2 szép évet tudott még velünk lenni. Tavaly viszont meggyengült az immunrendszere. Étvágytalan lett, egész nap feküdt és olyan bágyadt szemekkel nézett. Két hét kezelés után a doki mondta, hogy nincs esély a javulásra, csak romlott a helyzet. Úgy hogy a doki javaslatára elköszöntünk tőle.

2014. szept. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!